سرپرست سازمان امور دانشجویان اعلام کرد:

دانشگاه ها امکانات خود را برای حضور بیشتر دانشجویان با اعلام ستاد ملی کرونا آماده کنند

۲۹ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۵ کد : ۶۳۸۱۹ اخبار برگزیده دستاوردهای دانشگاه ها سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۴۲۵
دکتر غلامرضا غفاری ، سرپرست سازمان امور دانشجویان در شصت و هشتمین نشست سراسری معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرد: دانشگاه ها امکانات خود را برای حضور بیشتر دانشجویان با اعلام ستاد ملی کرونا آماده کنند.
دانشگاه ها امکانات خود را برای حضور بیشتر دانشجویان با اعلام ستاد ملی کرونا آماده کنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، در این نشست مجازی که صبح امروز دوشنبه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل این وزارتخانه برگزار شد، دکترغفاری با بیان اینکه حوزه دانشجویی بیشترین ارتباط را با دانشجویان دارد، اظهار داشت: این ارتباط یک ارتباط شبانه روزی در بستر دانشگاه و خوابگاه است و محدود به ساعات اداری نیست.

وی همچنین فعالیت در حوزه دانشجویی و فرهنگی را متفاوت از سایر حوزه ها دانست و گفت: در حوزه دانشجویی و فرهنگی، دانشجویان مطالبه و انتظارات خود را پیگیری می کنند.

سرپرست سازمان امور دانشجویان با اشاره به پیامدهای کرونا در ابعاد مختلف اجتماعی گفت: عرصه آموزش نیز در ابعاد مختلف کرونا تاثیر پذیرفت و اقدامات مختلفی در سازمان برای کنترل این پیامدها صورت گرفت و در حال انجام است.

وی همچنین بازگشایی تدریجی دانشگاه ها را محور تصمیم گیری های سازمان امور دانشجویان دانست و گفت: دانشگاه ها امکانات خود را برای حضور بیشتر دانشجویان با اعلام ستاد ملی کرونا آماده کنند.

دکتر غفاری با اشاره به تعطیلی آموزش حضوری دانشگاه ها و تعطیلی خوابگاه ها و سایر بخش های رفاهی و خدماتی گفت: آغاز مجدد همه این فعالیت ها اعتبارات خاصی لازم دارد که تخصیص کامل اعتبارات سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه ضروری است.

وی از وزیر علوم درخواست کرد تا در تنظیم بودجه سال آتی، توجه ویژه ای به سازمان امور دانشجویان صورت گیرد.

دکتر غفاری در پایان سخنان خود از خدمات ریاست سابق سازمان امور دانشجویان قدردانی کرد.

در ادامه این نشست چند تن از معاونان دانشجویی نظرات و دیدگاه های خود در خصوص رسیدگی به امور رفاهی و معیشتی دانشجویان را با دکتر غفاری در میان گذاشتند. ‌‌‌‌‌‌‌


( ۶ )