از سوی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی صورت گرفت؛

تحویل دستگاه توپ انداز فوتبال تولید داخل به باشگاه سپاهان اصفهان

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۹ کد : ۶۳۷۴۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۴۶
با حضورجمعی از مسئولان پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، دستگاه توپ انداز فوتبال تحویل باشگاه سپاهان شد.
تحویل دستگاه توپ انداز فوتبال تولید داخل به باشگاه سپاهان اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، در مراسمی با حضور دکترعلی شریف نژاد رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، دکترجعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و دکتر تقی زاده معاون پشتیبانی سازمان امور دانشجویان، دستگاه توپ انداز فوتبال، محصول مرکز ملی نوآوری فناوری های ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی که با مشارکت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان ساخته شده بود به تیم فوتبال سپاهان تحویل داده شد.

در این آیین دکترعلی شریف‌نژاد ازمسئولان باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به دلیل ایجاد بسترهای مناسب برای اجرایی شدن اهداف استارت آپ‌های ورزشی و فعالیت‌های شرکت های دانش بنیان در جهت تولید یک محصول مورد نیاز جامعه فوتبال قدردانی کرد و این همکاری ها را در راستای رسالت‌های پژوهشگاه دانست تا بتواند در زمینه‌های مختلف و همکاری متقابل تولید تجهیزات ورزشی را عملی کند.

وی افزود: باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، باشگاه پیشرو در زمینه حرکت‌های بنیادین علمی و پژوهشی است و در این مسیر حرکت‌های ارزنده‌ای را برنامه‌ریزی کرده که رونمایی از این محصول نمایش عملی این فعالیت مشترک باشگاه سپاهان با بخش علمی و پژوهشی و دانشگاهی است.

در این مراسم محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اظهار کرد: خدای بزرگ را شکر می‌کنیم که امروز توفیق داشتیم تا پیوند بین دانشگاه، فضا‌های پژوهشی آموزشی و فضا‌های ورزشی را در تولید یک محصول مورد نیاز جامعه ورزش جشن بگیریم.

وی افزود: علمی‌سازی ورزش و تکنولوژی‌های نوین و تجهیزات جدید جزو ضرورت‌های باشگاه‌داری حرفه‌ای است و حرکت بسیار پرشتاب علمی شدن ورزش، ورود تجهیزات نوین، نرم افزار‌های جدید، سخت‌افزار طراحی شده و ابتکاری جدید رقابت در حوزه ورزش بالطبع در فوتبال بسیار پیچیده‌تر، سخت‌تر و قوی‌تر کرده است.

مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان افزود: بدین لحاظ تقویت این ضرورت و تسریع در این امر نکته‌ای است که حتماً پیوند بخش اجرایی ورزش و بخش علمی دانشگاه را بایسته می‌کند. این بایستگی در تفاهم‌نامه همکاری که بین باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران تدوین شد زمینه‌ای را فراهم کرد که ما بتوانیم به سمت تولید محصولات جدید و تکنولوژی‌های نوین برویم. امروز در محضر حضار محترم این محصول را رونمایی می‌کنیم، این رونمایی قدمی در راستای علمی شدن ورزش، فوتبال، ورود تجهیزات، سخت افزار‌های نوین و طبیعتاً ارتقاء کار کیفی مربیان است.

ساکت گفت: سال گذشته که فعالیت‌مان را در باشگاه فولاد مبارکه سپاهان شروع کردیم این زمینه فراهم شد که در محضر جناب آقای دکتر شریف نژاد، جناب آقای دکتر شریعت‌زاده و همکاران بزرگوارشان در مرکز نوآوری و شتاب‌دهی فناوری ورزشی پژوهشگاه علوم ورزشی و تربیت بدنی وزارت علوم باشیم و این موضوع به عنوان یک نیاز مورد بحث قرار گرفت و از آنجا که بنده در طول مدتی که در کنار تیم ملی بودم کاربرد این دستگاه و تاثیراتش را به عنوان یک قدم اولیه می‌دیدم موضوع مورد بحث و توجه ویژه پژوهشگاه و همکاران دکتر شریف نژاد قرار گرفت و به یک پروژه مشترک تبدیل شد و خوشبختانه با تلاشی که همکاران ما در بخش صنعت انجام دادند و شرکت جاوید صنعت فراز، این موضوع به منصه ظهور و عمل رسید.

در ادامه این مراسم دستگاه توپ انداز فوتبال پس از رونمایی، در حضور جمعی از اصحاب رسانه توسط تنی چند از حاضران از جمله رحمان احمدی مربی دروازه بان های تیم سپاهان، مورد استفاده قرار گرفت.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵

‌‌‌‌‌‌‌


( ۱ )