معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:

زائران دانشجویی اربعین، سفیران فرهنگی دانشگاه‌ها هستند

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۶ کد : ۶۳۷۳۹ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۴۸۴
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: دانشجویان زائر در اربعین حسینی به عنوان سفیران فرهنگی انتقال‌دهنده ارزش‌های عاشورایی به دانشگاه‌ها هستند.
زائران دانشجویی اربعین، سفیران فرهنگی دانشگاه‌ها هستند

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دومین جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و نمایندگان دستگاه‌های دانشگاهی در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی این وزارت برگزار شد.

دکتر غلامرضا غفاری در این جلسه ضمن تسلیت و گرامیداشت ایام حزن و اندوه اهل بیت (ع)، گفت: هر ساله در ایام اربعین حسینی، دانشگاهیان همگام با اقشار دیگر در این حرکت عظیم فرهنگی حضور پیدا می‌کنند و این حرکت نقش محوری در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاهیان دارد.

وی افزود: اگر چه شرایط همه‌‌گیری کرونا باعث شده امکان شرکت حضوری در این حرکت فرهنگی را کمتر کرده است اما دانشگاهیان در صورتبندی جدیدی به فعالیت‌ها می پردازند. برگزاری نشست های مجازی، ایجاد پویش های مجازی، برگزاری هیئت های مجازی، برگزاری سوگواره اربعین و … نمونه های از این حرکت دانشگاهیان در پاسداشت اربعین حسینی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته توسط دانشگاه‌ها و به ویژه بسیج دانشجویی، تاکید کرد: دانشجویان زائر اربعین به عنوان سفیران فرهنگی انتقال دهنده ارزشهای عاشورایی به دانشگاهها هستند و لذا برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که که در همه واحدهای دانشگاهی این سفیران فرهنگی حضور داشته باشند.

دکتر غفاری ضمن تاکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در همه برنامه‌ها، افزود: اهتمام دانشگاهیان بر برگزاری سوگواره ملی اربعین ستودنی است و این برنامه دستاوردهای متعددی دارد.

وی همچنین ضمن تاکید بر هم‌افزایی همه دانشگاه‌ها بر روشن نگه داشتن این مشعل و چراغ نورانی هدایت، تاکید کرد: در این شرایط بخشی از فعالیت‌ها باید به سمت طرح‌های «اربعین خدمت»، «اربعین سلامت»، «کمک های مومنانه» و «اردوهای جهادی» سوق داده شود.