انتخاب دو دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان نخبگان برگزیده جایزه البرز ۱۴۰۰

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۵ کد : ۶۳۶۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۹
علی سوهانی و محمد عباد اللهی، دانشجویان دکتری رشته مهندسی مکانیک دانشگاه موفق به دریافت جایزه نخبگان بنیاد فرهنگی البرز شدند.
انتخاب دو دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان نخبگان برگزیده جایزه البرز ۱۴۰۰

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی؛ در پنجاه و نهمین سالگرد تاسیس بنیاد فرهنگی البرز از ۵۹ نخبه کشورشامل دانشمندان، مخترعان و دانشجویان جهت معرفی این نخبگان در هتل ارم تجلیل بعمل آمد. در بین این ۵۹ نخبه برگزیده جایزه البرز، ۶ دانشمند و ۵۳ دانشجو، طلبه و مخترع حضور داشتند.

علی سوهانی ومحمد عباداللهی، دانشجویان دکتری رشته مهندسی مکانیک دانشگاه به‌عنوان دانشجویان غیرپزشکی از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان نخبگان برگزیده انتخاب شدند.

در کنار یک جایزه ویژه ۱۵۰ میلیون تومانی، به هر یک از دانشمندان برگزیده ۱۱۰ میلیون تومان، به هر یک از مخترعین برگزیده ۴۰ میلیون تومان و به هر یک از دانشجویان و طلاب برگزیده ۳۵ میلیون تومان اهدا شد.

لازم به ذکر است، فرآیند جایزه البرز ۱۴۰۰ به این صورت بود که دانشجویان تمامی رشته‌ها از سراسر کشور براساس شیوه‌نامه‌های ابلاغی، مدارک و مستندات خود را از طریق وزارتخانه‌های مربوطه (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) ارسال کردند و افراد واجد شرایط به تعداد سه برابر ظرفیت به دبیرخانه جایزه البرز معرفی شدند؛ سپس آیین داوری و انتخاب نهایی در بخش‌های دانشجویی، طلاب، مخترعان از میان افراد واجد شرایط معرفی شده از سوی مراجع ذیربط به صورت همزمان و به تفکیک توسط هیات انتخاب جایزه در تیر ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.


( ۳ )