رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی خبر داد:

نصب و راه اندازی کفپوش هوشمند تعاملی به زودی در ۱۰ دانشگاه کشور

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۴ کد : ۶۳۶۸۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۳۹۷
رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی از نصب و راه اندازی ده دستگاه کفپوش هوشمند تعاملی در ۱۰ دانشگاه کشور خبر داد.
نصب و راه اندازی کفپوش هوشمند تعاملی به زودی در ۱۰ دانشگاه کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، دکتر علی شریف نژاد رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، از نصب و راه اندازی ده دستگاه کفپوش هوشمند تعاملی در ۱۰ دانشگاه کشورخبر داد.

وی در معرفی این محصول اظهار کرد: استفاده از این دستگاه می تواند فضایی نو و رویکرد جدیدی را در بحث فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه ها و مراکز ورزشی بوجود بیاورد که این کار حاصل زحمات و تلاش های یکی از تیم های استارت آپی مرکز ملی نوآوری فناوری های ورزشی ایران تحت نظر پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزشی است.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با بیان اینکه تا کنون دستگاه کفپوش هوشمند تعاملی در مرکز کمیته ملی المپیک و ایران مال تهران نصب و راه اندازی شده است افزود: با حمایت های صورت گرفته از سوی سازمان امور دانشجویان تعداد ده دستگاه به زودی در ۱۰ دانشگاه کشور نصب و راه اندازی خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد با نوآوری های ایجاد شده در این محصول فناورانه حوزه ورزش، شاهد تنوع فعالیت های ورزشی در دانشگاه ها و مراکز ورزشی و استقبال گسترده دانشجویان و ورزشکاران باشیم.

سیستم حاضر با اهداف گوناگون قابل بهره برداری می باشد که از جمله آن می توان به استفاده در گروه های ورزشکاران حرفه ای و آماتور، تندرستی و سلامت عمومی، کودکان و افراد دارای ناتوانی های ذهنی، سالمندان، بازتوانی حسی و حرکتی، سنجش قابلیت های چابکی و سرعت عکس العمل اشاره کرد. تیم استارت آپی پژوهشگاه در حال توسعه قابلیت های عملکردی و بهبود محصول از نظر کیفیت و مقاومت متریال، راحتی نصب و راه اندازی و سایر پارامترهای فیزیکی و عملکردی می باشد.