شهردار جدید کرج در نشست مشترک با پارک علم و فناوری البرز ؛

از برنامه‌های این پارک علمی برای توسعه فناوری حمایت می‌کنیم

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۰ کد : ۶۳۶۷۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۵۹
مهندس مصطفی سعیدی شهردار کرج در نشست مشترک با مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز اعلام کرد: از برنامه‌های پارک علم و فناوری البرز برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در راستای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در استان البرز حمایت می‌کنیم.
از برنامه‌های این پارک علمی برای توسعه فناوری حمایت می‌کنیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، در این دیدار مهندس عباسی ضمن معرفی مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز به شهردار جدید کرج، خلاصه‌ای از اقدامات فناورانه شرکت‌ها و نیز ظرفیت‌ها و پتانسیل مجموعه را تشریح کرد.

رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی محل تمرکز فعالیت‌های علمی و پژوهشی و توسعه تجاری‌سازی و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف است، گفت: در حال حاضر در پارک علم و فناوری البرز بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان و هسته فناور مستقر هستند که بسیاری از آن‌ها می‌توانند در حوزه مدیریت شهری و توسعه فناوری‌های موردنیاز شهرداری نقش‌آفرین باشند.

وی در ادامه به دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: جدا از مجتمع تحقیقاتی، پارک علم و فناوری البرز با حمایت از شرکت‌های دانش بستر خوبی را برای تجاری‌سازی شرکت‌ها و رشد اقتصادی استان فراهم کرده است و در این زمینه توسعه همکاری بین پارک و شهرداری می‌تواند نتایج مثبتی را برای استان البرز و کلان‌شهر کرج به همراه داشته باشد.

مصطفی سعیدی نیز ضمن استقبال از فعالیت‌ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز در توسعه علمی و اقتصادی استان گفت: شهرداری کرج برای توسعه پایدار و موفق کلان‌شهر کرج نیازمند استفاده از فناوران است و در این زمینه از دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده خواهد کرد.

شهردار کرج در ادامه به معضلات و آسیب‌های شهری اشاره کرد و گفت: تلاش ما این است نیازهای اساسی شهر درزمینهٔ مدیریت شهری، موضوع پسماند، ترافیک و … برطرف کنیم و در این زمینه از توان پارک علم و فناوری البرز و همه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه شهری استفاده می‌کنیم.

در این دیدار برخی زمینه‌های همکاری های مشترک شهرداری کرج و مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز موردبحث و بررسی قرار گرفت.

ر.ب ۴۵ ‌‌‌‌‌‌‌