پذیرش دوازده واحد فناور در مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۲ کد : ۶۳۶۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۷۰
دکتر عبدالمحمد کاشیان مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از پذیرش ۱۲ واحد فناور در نیمسال اول ۱۴۰۰ در این مرکز خبر داد.
پذیرش دوازده واحد فناور در مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکترکاشیان با اعلام این خبر گفت: زمینه‌های فعالیت این واحدها مهندسی شیمی، کشاورزی، مهندسی پزشکی، IT ، علوم انسانی و صنایع خلاق است که پس از طی مراحل ارزیابی و داوری تخصصی طرح‌ها، با حضور داوران تخصصی و نمایندگان واحدهای متقاضی در جلسات کمیته پذیرش و ارزیابی، بررسی و با پذیرش آنها در مرکز رشد موافقت شده است.

وی افزود: واحدهای فناور پذیرش شده، با هدف حمایت و هدایت تیم‌های کارآفرینی و شرکت‌های فناور و دانش بنیان و بسترسازی لازم برای توسعه فناوری و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری و کمک به اشتغال فارغ التحصیلان، در فضاهای اختصاصی و اشتراکی مرکز رشد و مرکز نوآوری استقرار یافته‌اند و مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گیرند.

دکتر کاشیان در ادامه گفت: واحدهای فناور مستقر، علاوه بر بهره‌مندی از مزایای خدماتی پارک از جمله فضای دفتری، خدمات ارتباطی، هم افزایی دانش فنی واحدهای مستقر، مشاوره‌های تجاری سازی و کسب و کار، از مزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان شامل معافیت مالیاتی، امکان سرمایه‌گذاری خارجی و تسهیل روابط کار و اشتغال نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: از بدو تأسیس مرکز رشد، ۲۸۱ واحد فناور جذب و پذیرش شده‌اند و محصولات دانش بنیان بسیاری تولید و به تجاری سازی رسیده و شرایط اشتغال برای بسیاری از جوانان فراهم شده است.

ل. س ۴۲/ س. ر ۶۲

کلید واژه ها: سمنان