برنامه های کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام شد

۲۱ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۹ کد : ۶۳۶۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۶۴
دکتر سید ضیا هاشمی ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، بر ضرورت حضور پر رنگ دانشگاهیان و دانشجویان در برنامه های بزرگداشت پیروز...
برنامه های کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام شد
دکتر سید ضیا هاشمی ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، بر ضرورت حضور پر رنگ دانشگاهیان و دانشجویان در برنامه های بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی در ایام دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی امسال تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر هاشمی در این نشست با اشاره به نقش موثر دانشگاهیان و دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت : در دهه فجر انقلاب اسلامی باید برای ارتقای کیفیت برنامه ها و همچنین افزایش کمی این برنامه ها تلاش شود و در این بخش می توان از ظرفیت ها ، پتانسیل ها و توانایی های تشکل ها و کانون های فرهنگی و هنری دانشجویی استفاده کرد .
رئیس کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با تاکید بر لزوم برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در ایام الله دهه فجر با موضوعات مرتبط به این ایام گفت : از برنامه هایی که می توان در این دهه برگزار کرد ، برپایی کرسی های آزاد اندیشی و تولید گفتمان علمی با محوریت موضوعاتی همچون نقش دانشجویان و دانشگاهیان در پیروزی انقلاب اسلامی ، نقش انقلاب اسلامی در باورهای دینی مردم ، استکبار ستیزی و بیداری اسلامی ،وحدت ملی - وحدت اسلامی ، الگوی دینی حکومت  و مردم سالاری دینی است .
وی همچنین به ذکر مواردی از قبیل برگزاری مسابقات کتاب خوانی از فهرست کتاب های منتشر شده در خصوص انقلاب اسلامی ، برگزاری نمایشگاه های فیلم و عکس از دوران پیروزی انقلاب اسلامی و افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و فناوری در این ایام اشاره کرد .
گفتنی است دانشگاهیان و دانشجویان کشور چهاردهم بهمن ماه با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان های انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) تجدید میثاق و با مقام معظم رهبری تجدید بیعت می کنند .