تأکید سرپرست سازمان امور دانشجویان بر تداوم ایجاد امکانات ورزشی در دانشگاه‌ها

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۶:۵۸ کد : ۶۳۶۲۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۸
معاون وزیر علوم و سرپرست سازمان امور دانشجویان در آیین افتتاح ۱۶ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها گفت: ایجاد امکانات ورزشی از نظر فضا و تجهیزات یک اصل و اولویت مهم در وزارت علوم است و استمرار خواهد داشت.
تأکید سرپرست سازمان امور دانشجویان بر تداوم ایجاد امکانات ورزشی در دانشگاه‌ها

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر غلامرضا غفاری در این آیین مجازی گفت: ورزش دانشجویی نقش مهمی در نشاط و پویایی محیط دانشگاه دارد و در همین راستا است که مسئولان وزارت علوم و دانشگاه‌ها به توسعه امکانات ورزشی اهتمام دارند و در طول سال شاهد افتتاح پروژه‌های مختلف ورزشی هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک شرایط کرونایی از کشور رخ ببندد و دانشجویان بتوانند با حضور دانشگاه و پیگیری تحصیلات خود، از امکانات ورزشی نیز در راستای سلامت جسم و روان خود استفاده کنند.

دکتر محمدحسین علیزاده، مدیرکل تربیت‌بدنی سازمان امور دانشجویان نیز در این آیین گفت: در چهار سال اخیر، از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰، تعداد ۱۲۴ پروژه زودبازده موردنیاز دانشجویان در زمینه‌های زمین روباز، کف‌پوش و پیست دوچرخه‌سواری تعریف شد و تا کنون ۱۰۰ پروژه به بهره‌برداری کامل رسیده است؛ سه پروژه در شرف افتتاح است و ۲۱ پروژه نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تشکر از مساعدت دفتر طرح‌های عمرانی وزارت علوم در حمایت از پروژه‌های ورزشی دانشگاه‌ها گفت: این حمایت‌ها با اختصاص ۵ میلیارد تومان در سال ۹۶ شروع شد و با روندی صعودی ادامه داشته است و در سال جاری ۳۱ میلیارد تومان از طرف این دفتر به این پروژه‌ها اختصاص‌یافته است.

وی تاکید کرد: بسیاری از پروژه‌های ورزشی با کمک و مساعدت صندوق رفاه دانشجویان و در مجاورت خوابگاه‌های دانشجویی ایجاد شده است تا دسترسی دانشجویان به امکانات ورزشی آسان‌تر شود.

دکتر علیزاده با اشاره به اینکه افتتاح پروژه‌های ورزشی در طول سال و به مناسبت‌هایی مانند هفته تربیت‌بدنی، هفته دولت، روز دانشجو و دهه فجر ادامه داشته است گفت: امروز نیز ۱۶ پروژه شامل ۴ زمین چمن مصنوعی، ۵ پیست دوچرخه‌سواری، ۵ مرکز مجهز مشاوره تندرستی، ۱ کف‌پوش زمین روباز و ۱ زمین ورزشی ساحلی به بهره‌برداری می‌رسد و ۲۱ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه‌ها افزوده می‌شود.

* بهره‌برداری از ۱۶ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها با حضور سرپرست سازمان امور دانشجویان

با حضور دکتر غفاری سرپرست سازمان امور دانشجویان و دکتر علیزاده مدیرکل تربیت‌بدنی این سازمان، ۱۶ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها در ارتباط تصویری با دانشگاه‌ها و به‌صورت هم‌زمان به بهره‌برداری رسید.

در ادامه روند افتتاح پروژه‌های ورزشی در دانشگاه‌ها، امروز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه تعداد ۱۶ پروژه شامل ۴ زمین چمن مصنوعی، ۵ پیست دوچرخه‌سواری، ۵ مرکز مجهز مشاوره تندرستی، ۱ کف‌پوش زمین روباز و ۱ زمین ورزشی ساحلی به بهره‌برداری رسید و ۲۱ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه‌ها افزوده شد.

بر اساس این گزارش، در آیین افتتاحیه امروز، ۵ مرکز مجهز مشاوره تندرستی در دانشگاه‌های میبد، صنعتی قم، صنعتی سیرجان، آموزش عالی محلات و مجتمع آموزش عالی زرند به بهره داری رسید.

همچنین ۵ پیست و پروژه توسعه دوچرخه‌سواری در دانشگاه‌های ارومیه، حضرت معصومه (س)، صنعتی اصفهان، الزهرا (س) و شیراز مورد افتتاح قرار گرفت.

علاوه بر موارد فوق، در مراسم امروز پروژه ۴ زمین چمن مصنوعی در دانشگاه‌های هنر اصفهان، فنی و حرفه‌ای پسران ایلام، پردیس علمی و تحقیقاتی دانشگاه شهید بهشتی در زیرآبی و سلمان فارسی کازرون به بهره‌برداری رسید.

بر اساس این گزارش در آیین امروز، پروژه کف‌پوش زمین روباز در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و زمین ورزشی ساحلی در دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیا بهبهان افتتاح شد.

* آیین افتتاح زمین روباز ورزشی چندمنظوره مجموعه آفتاب دانشگاه برگزار شد

آیین افتتاح زمین روباز ورزشی چندمنظوره مجموعه آفتاب با حضور دکتر غفاری، معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان و دکتر علیزاده، مدیرکل تربیت‌بدنی وزارت علوم، امروز، چهارشنبه، هفدهم شهریورماه، به‌صورت مجازی و حضوری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این آیین گفت: خوشبختانه در حال حاضر شاهد مجموعه‌ای از فعالیت‌های مؤثر در حوزه ورزش و تربیت‌بدنی در دانشگاه‌ها هستیم که باعث مباهات و افتخار است.

دکتر غفاری افزود: ظرفیتی که در حوزه ورزش محقق می‌شود در سرزندگی‌ونشاط دانشگاهیان نقشی اساسی دارد.

وی تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا زمینه بروز پیامدهای روانی، اجتماعی و فرهنگی زیادی را در جامعه ایجاد کرده که یکی از راهکارهای کاهش این پیامدها، ایجاد و توسعه فضاهای ورزشی در کشور است.

سپس در ادامه رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به ایراد سخن پرداخت و گفت: امروز شاهد افتتاح یکی دیگر از مجموعه‌های ورزشی در این دانشگاه هستیم که امیدواریم با رفع ویروس کرونا، دانشجویان عزیز بتوانند در کنار تحصیل، از امکانات و فضاهای ورزشی ایجاد شده استفاده و بهره‌برداری نمایند.

دکتر نجفی‌نژاد افزود: زمین روباز ورزشی چندمنظوره دانشگاه برای رشته‌های مختلف ورزشی همچون والیبال، بسکتبال، تنیس و فوتسال قابل‌استفاده است.

وی با بیان اینکه ساخت این پروژه با استفاده از اعتبارات دانشگاه و کمک‌های وزارت علوم صورت‌گرفته است گفت: در ساخت این پروژه تمامی استانداردهای لازم لحاظ گردیده است.

گفتنی است: این زمین ورزشی با مساحت ۷۹۱ مترمربع و با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان ساخته شده است.

لازم به ذکر است: از ویژگی‌های این زمین، استفاده از کف‌پوش یکپارچه از جنس پلی‌اورتان است که دارای خاصیت ضد آب و ضد رطوبت می‌باشد.

م. ح. / ‏س.ر ۶۳


( ۲ )