دانشگاه آزاد اسلامی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۱ کد : ۶۳۵۸۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۳۱۲
نشست مشترک بین روابط عمومی های ISC و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز به منظور عملیاتی سازی تفاهم نامه همکاری‌های علمی پژوهشی تشکیل شد.
دانشگاه آزاد اسلامی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری ( ISC )، جلسه مشترک بین مدیران روابط عمومی موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری ( ISC ) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد.

در این جلسه، دکتر فلاحتی با اشاره به تعاملات گسترده گذشته بین مرکز منطقه ای و ISC و دانشگاه آزاد اسلامی کل کشور، خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای بین این دو مجموعه منعقد شده است که هدف از این جلسه عملیاتی سازی این تفاهم نامه است.

مدیر روابط عمومی موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری ( ISC ) افزود: با توجه به شرایط پاندمی کرونا و برگزاری برخط کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها و عدم دسترسی آنها به منابع اطلاعات علمی به علت حضور نداشتن در محیط دانشگاه، پیشنهاد شد تا برنامه بازدید مجازی دانشجویان در قالب گروه‌های ۵۰ نفره برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و استان فارس برگزار شود. این بازدید مجازی برای اساتید دانشگاه نیز قابل برگزاری است.

همچنین، باتوجه به تفاهم نامه بین ISC و آسایهل و اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نیز یکی از واحدهای دانشگاهی آسایهل است، مقرر شد کارگاه مجازی برای آشنایی با خدمات و سامانه های ISC برای دانشجویان و اساتید این دانشگاه برگزار شود.

وی افزود: در این جلسه برگزاری کارگاه ویژه ای برای سردبیران نشریات دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان فارس در قالب کارگاه بین المللی برنامه ریزی و عملیاتی شود.

علاوه بر این مقرر شد با توجه به جایگاه پژوهش و وجود درس اصول و روش تحقیق، یکی از جلسات این درس بصورت مجازی و معرفی چگونگی دسترسی به منابع اطلاعات علمی کیفی برنامه ریزی و عملیاتی شود.

با توجه به اینکه در سطح استان فارس، دانشگاه آزاد اسلامی نشریات مختلفی دارد و ارتقای جایگاه این نشریات در نظام رتبه بندی ISC یکی از اهداف مهم این دانشگاه می باشد، مقرر شد تا در قالب کارگاه بین المللی برای آسایهل، کارگاهی نیز برای این قبیل نشریات به منظور چگونگی اخذ DOR برای نشریات برگزار شود.

دکتر معزی در این جلسه مشترک گفت: تمامی برنامه‌های پیشنهادی برای دانشجویان و اساتید بسیار سودمند خواهد بود و دانشگاه نیز علاقمند است تا از این پتانسیل ها و خدمات بهره لازم را ببرد و امید است با همکاری گسترده تر برای عملیاتی سازی این برنامه ها هرچه زودتر اقدام شود.

وی با بیان اهمیت و نقش روابط عمومی در تسهیل فرآیندهای آموزشی و پژوهشی گفت: با تعاملی که با بخش های مختلف از جمله آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد وجود دارد، امید است با شتاب زیاد تلاش شود تا از ظرفیت های موجود در دو سازمان نهایت بهره برداری شود.

گفتنی است در پایان، دکتر فلاحتی ضمن تشکر، پیشنهاد داد جلسات در قالب ماهیانه ادامه یابد و همچنین با بازدید حضوری دکتر معزی از موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) ضمن آشنایی بیشتر با خدمات، زمینه های همکاری های دیگر نیز بحث شود.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام