انتشار مقاله دانشجوی کارشناسی دانشگاه حکیم سبزواری، در مجله معتبر بین المللی Journal of Molecular Liquids

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۱ کد : ۶۳۵۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۵
مقاله مهدی شایان نصر، دانشجوی کارشناسی مهندسی نفت دانشگاه حکیم سبزواری، در مجله معتبر بین المللی Journal of Molecular Liquids با ضریب تاثیر ۶٫۱۶۵ و رتبه بندی علمی Q۱ منتشر شد.
انتشار مقاله دانشجوی کارشناسی دانشگاه حکیم سبزواری، در مجله معتبر بین المللی Journal of Molecular Liquids

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، این مقاله که مستخرج از پروژه کارشناسی آ شایان نصر است، با راهنمایی دکتراحسان اسماعیل نژاد عضو هیات علمی گروه مهندسی نفت دانشگاه حکیم سبزواری و در همکاری با استاد دانشگاه Inha کره جنوبی نوشته شده است.

همچنین در این مقاله مروری با عنوان:

“Effect of carbon-based and metal-based nanoparticles on enhanced oil recovery: A review”

به تحلیل مکانیزم‌های ازدیاد برداشت نفت در حضور نانوذرات پایه کربنی و پایه فلزی پرداخته شده است. این مکانیزم ها شامل: ۱- تغییر ترشوندگی سنگ مخزن به سمت آبدوستی، ۲- کاهش کشش بین سطحی میان نفت و آب، ۳- افزایش ویسکوزیته سیالات تزریقی، ۴- جلوگیری از رسوب آسفالتین و ۵- انسداد منافذ سنگ می باشد. همچنین در بخش پایانی مقاله مقادیر ضریب بازیافت نفت حاصل از تزریق آب و این نانوسیالات در انواع مختلفی از محیط های متخلخل با یکدیگر مقایسه شده است.

گفتنی است لینک این مقاله از طریق آدرس اینترنتی https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0167732221016275 قابل دسترسی می‌باشد.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: حکیم سبزواری