دومین دوره مسابقات قهرمانی شطرنج آنلاین دانشجویان آسیا؛

تیم دختران ایران نایب قهرمان آسیا شد/ مدال نقره و برنز برای صفورا قانع و طناز ازلی

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۷ کد : ۶۳۵۸۳ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۲۳۹
رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان دختر دانشگاه‌های آسیا با کسب دو مدال نقره و برنز و مقام نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.
تیم دختران ایران نایب قهرمان آسیا شد/ مدال نقره و برنز برای صفورا قانع و طناز ازلی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، آخرین روز رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان دختر دانشگاه های آسیا برگزار و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان با کسب دو مدال نقره و برنز انفرادی آسیا برای صفورا قانع و طناز ازلی و عنوان نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.

بنا براین گزارش در رده بندی انفرادی که با شرکت ۴۱ دانشجو دختر از ۱۲ کشور برگزار شد، که شطرنج بازان کشورمان در دورهای هفتم و هشتم با پیروزی بر حریفان، فاصله امتیازی خود با تیم هند، صدرنشین مسابقات به حداقل ممکن رساندند و با نیم امتیاز اختلاف، وارد دور نهم شدند.

بازی های دور نهم در شرایطی آغاز شد که صفورا قانع و استاد بین الملل وصال حامدی نیا باید بر روی میزهای یک و دو به مصاف اساتید بزرگ هند می رفتند و نتیجه این دو مبارزه سرنوشت ساز، عملاً تکلیف تیم قهرمان را مشخص می کرد.

در دیدارهای حساس دور نهم، صفورا قانع شطرنجباز خوش فکر کشورمان، با قبول تساوی در برابر "وارشینی" استاد بزرگ نیرومند هندی جمع امتیازات خود را به عدد ۷ رساند و عنوان ارزشمند نایب قهرمانی انفرادی آسیا را کسب کرد.

استاد فیده طناز ازلی دیگر بازیکن کشورمان نیز در دور آخر بازی ها بر کاندیدای استادی از سنگاپور غلبه کرد و با ۶.۵ امتیاز و پوئن شکنی بهتر نسبت به دو رقیب هندی، عنوان سوم انفرادی آسیا را به خود اختصاص داد.

استاد بین المللی آناهیتا غلامی اوریمی در بازی دور آخر با شکست کاندیدای استادی از کشور مغولستان، ۶ امتیاز ارزشمند برای تیم ایران کسب کرد.

استاد بین المللی بانوان وصال حامدی نیا در دور آخر نتیجه بازی را به حریف هند واگذار کرد و ۵.۵ امتیازی شد.

همچنین در پایان این رقابتها تیم هند با ۲۵.۵ امتیاز قهرمان شد، تیم ایران با ۲۵ امتیاز نایب قهرمان شد، تیم مالزی با ۲۱ امتیاز سوم شد و تیم های اندونزی، امارات متحده عربی و چین هم مقام های چهارم تا ششم را کسب کردند.

هدایت دانشجویان کشورمان در این رقابت ها را شادی پریدر به عنوان سرمربی، خاطره عزیزی به عنوان سرپرست فنی و محمد ابراهیم زاده به عنوان سرپرست بر عهده داشتند.

تیم ایران در اولین دوره این رقابت ها در سال ۲۰۲۰ عنوان سوم تیمی را کسب کرده بود.

رقابت های بخش پسران از روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ماه به میزبانی اندونزی آغاز خواهد شد.

گفتنی است دومین دوره مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان آسیا ۱۱ تا ۲۲ شهریور سال جاری در دو بخش دختران و پسران به میزبانی کشور اندونزی برگزار خواهد شد.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی