برگزاری همایش انجمن دیرینه‌شناسی ایران در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۹ کد : ۶۳۵۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۸
در راستای ارائه آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی دانش دیرینه‌شناسی در ایران، چهاردهمین همایش انجمن دیرینه‌شناسی ایران به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان و با همکاری انجمن دیرینه‌شناسی ایران، در تاریخ ۳ و ۴ آبان ماه ۱۴۰۰ به‌صورت برخط برگزار می‌شود.
برگزاری همایش انجمن دیرینه‌شناسی ایران در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، دکتر حامد عامری دبیر علمی همایش دراین خصوص اظهار داشت: در راستای تبادل‌نظر علمی محققین کشور در حوزه دیرینه‌شناسی در ایران به‌عنوان یکی از حوزه‌های علوم زمین، طبق روال سالیان گذشته چهاردهمین همایش انجمن دیرینه‌شناسی ایران برگزار می‌گردد.

وی همچنین محورهای موردبحث در این همایش را شامل موضوعات: ریز دیرینه‌شناسی شامل بی‌مهرگان، مهره‌داران، گیاهی، پالینولوژی دیرینه، اثر فسیل‌ها، بوم‌شناسی دیرینه، جغرافیای زیستی دیرینه، زیست چینه نگاری زیستی، سنگ چینه نگاری، چینه نگاری رخدادی، چینه نگاری ایزوتوپی، چینه نگاری سکانسی، کاربرد دیرینه‌شناسی در اکتشاف ذخایر هیدروکربوری و زمین‌باستان‌شناسی عنوان کرد.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند جهت آگاهی از نحوه حضور در این همایش و ارائه مقاله و آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.paleos.um.ac.ir مراجعه و یا از طریق پست الکترونیک ۱۴ irps. ۲۰۲۱ @gmail.com مکاتبه کنند.

انجمن دیرینه‌شناسی ایران به‌منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علمی دیرینه‌شناسی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های دیرینه‌شناسی به همت جمعی از اساتید و پژوهشگران کشور، در سال ۱۳۸۴ تأسیس گردیده است.

این انجمن علاوه بر انجام سایر فعالیت‌های علمی و پژوهشی برگزاری ۱۳ دوره همایش انجمن دیرینه‌شناسی ایران را با مشارکت برخی دانشگاه‌های کشور، در کارنامه خود جای‌داده است.

همچنین این انجمن برای دومین بار بعد از برگزاری موفق پنجمین دوره همایش در سال، ۱۳۹۰ با مشارکت دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، اقدام به برگزاری چهاردهمین دوره آن در سال جاری با مشارکت این دانشگاه کرده است.

ر.ب ۴۵ ‌‌‌‌‌‌‌