برنامه ریزی پارک فناوری هرمزگان برای نقش آفرینی درتولید 10 میلیون تن فولاد

۳۰ تیر ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۱ کد : ۶۳۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۳
مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از برنامه ریزی این مجموعه برای نقش آفرینی درتولید 10 میلیون تن فولاد در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس فتی درنشست مشترک با دست ...
برنامه ریزی پارک فناوری هرمزگان برای نقش آفرینی درتولید 10 میلیون تن فولاد
مهندس علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از برنامه ریزی این مجموعه برای نقش آفرینی درتولید 10 میلیون تن فولاد در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس فتی درنشست مشترک با دست اندرکاران فولاد هرمزگان با اشاره به پیشرفت صنعت فولاد درهرمزگان، گفت: فولاد به عنوان یکی از صنعت های مهم استان نقش زیادی درتوسعه و اشتغال استان ایفا کرده است.
وی افزود: با قابلیت هایی که دراستان هرمزگان وجود دارد زمینه برای توسعه بیشتر آن نیز فراهم است.
رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان به ظرفیت های پارک علم و فناوری در کمک به توسعه فولاد گفت: فولاد هرمزگان می تواند نیازهای فناوری خود را از طریق شرکت های دانش بنیان بومی استان مرتفع سازد.
مهندس فتی با بیان اینکه پارک علم و فناوری هرمزگان به دنبال ایجاد نظام نوآوری درصنایع استان است، خواستار تعامل و همکاری بیشتر صنایع استان با پارک علم و فناوری شد.
وی با بیان اینکه طی سال های گذشته تعاملاتی بین پارک و برخی صنایع ازجمله فولاد هرمزگان بوده است، افزود: استفاده ازظرفیت های دو طرف نیازمند تعامل بیشتراست.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، گفت: پارک علم و فناوری با جذب و پذیرش ایده های فناورانه باید زمینه شکوفایی و ورود محصولات واحدها به بازار را فراهم کند.
مهندس فتی درادامه گفت: ظرفیت های هرمزگان این امکان را می دهد که حمایت بیشتری از واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان صورت گیرد.
وی با بیان اینکه درحال حاضر نزدیک به 50 واحد فناور در پارک علم و فناوری مراحل مقدماتی و رشد را طی می کنند، افزود: استفاده ازظرفیت های این واحدها می تواند علاوه برتامین برخی از نیاز صنایع زمینه شکوفایی اقتصاد دانش بنیان را هم فراهم آورد.
دراین نشست همچنین مهندس زارعی معاون فناوری فولاد هرمزگان از رویکرد پارک علم و فناوری هرمزگان استقبال کرد و گفت: فولاد هرمزگان در دراز مدت باید به دنبال تامین نیازهای فنی و تخصصی خود از درون استان باشد.
وی افزود: فولاد هرمزگان آمادگی دارد در این زمینه از شرکت های دانش بنیان  دارای محصولات و خدمات مرتبط حمایت کند.