به همت پژوهشگران سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی؛

مدار سیار خورشیدی طراحی و اجرا شد

۰۹ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۰ کد : ۶۳۵۰۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۷۵
پژوهشگران سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی موفق به طراحی و اجرای مدار سیار خورشیدی شدند.
مدار سیار خورشیدی طراحی و اجرا شد

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی، طراحی و اجرای مدار سیار خورشیدی مان نیک طراحان سروش از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران انجام شد.

شرکت مان نیک طراحان سروش با مدیریت مهندس مجید کرچی فعالیت خود را در سال ۱۳۹۰ در مشاوره، طراحی، تولید انواع تجهیزات الکترونیکی مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر آغاز کرد.

این شرکت دانش‌بنیان در سال‌های اخیر باتوجه‌به ظرفیت کشور، فعالیت خود را در حوزه‌های زیر گسترش داده است:

در حوزه انرژی خورشیدی، طراحی و تولید انواع شارژ کنترلرهای PWM MPPT, خورشیدی در توان‌های مختلف، طراحی و تولید انواع مولدهای سیار خورشیدی، طراحی و تولید انواع اینورتر و سانورترهای خورشیدی موج مربعی و شبه سینوسی و سینوسی، طراحی و اجرای انواع پروژه‌های نیروگاه خورشیدی مستقل از شبکه و متصل به شبکه، طراحی و اجرای انواع پروژه‌های مرتبط با انرژی خورشیدی اعم انواع روشنایی خورشیدی، آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی، و المان‌های شهری و پمپاژ خورشیدی.

در حوزه الکترونیک قدرت، طراحی و ساخت انواع اینورترهای DC / AC موج مربعی و شبه سینوسی و تمام سینوسی تا توان ۱۰ کیلووات، طراحی و ساخت انواع شارژر باتری تا ۱۰۰ آمپر، طراحی و ساخت درایو موتور تا توان ۱۵ اسب بخار، طراحی مبدل‌های AC / DC تا توان ۶ کیلووات.

در حوزه روشنایی، طراحی و تولید انواع لامپ‌های سفارشی در توان و کارایی‌های مختلف، طراحی و ساخت و اجرای انواع سیستم‌های روشنایی خورشیدی هوشمند و غیرهوشمند، تولید انبوه مولدهای سیار خورشیدی به سفارش توانیر.