بر اساس مصوبه شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی؛

مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند منحل شد

۰۹ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۹ کد : ۶۳۴۸۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۰۳
معاون آموزشی وزارت علوم، از انحلال مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند، بر اساس شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی، خبر داد.
مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند منحل شد

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی خاکی‌صدیق با ارسال نامه‌ای از انحلال مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند، بر اساس شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی، خبر داد.

معاون آموزشی وزارت علوم، در این نامه آورده است؛ با توجه به گزارش‌های متعدد مرکز نظارت و ارزیابی در خصوص تخلفات گسترده مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی فرهمند که حاکی از استمرار تخلفات آموزشی و ارتکاب اعمال مخالف با مقررات آموزشی حاکم بر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور است و گزارش‌های ارائه شده نماینده وزیر در مؤسسه، مبنی بر عدم تشکیل جلسات مربوط به هیئت امنای مؤسسه و اتخاذ تصمیمات فردی و با توجه به اینکه به صورت مکرر اخطارهای نظارتی به آن مؤسسه داده شده بود که تاکنون طی دو مرحله ظرفیت پذیرش دانشجو در آن موسسه کاهش یافته و باید نسبت به اصلاح رویه خود اقدام کند، اما به لحاظ تکرار تخلفات و بی توجهی آگاهانه نسبت به ضوابط آموزشی مربوط، به استناد بند ۲ ماده ۲۷ اساسنامه مؤسسه و بند ۹ ماده ۸ آیین نامه نحوه نظارت بر فعالیت مؤسسات آموزش عالی غیردولتی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و تبصره ۶ ماده ۹ آیین نامه موصوف که اجازه تشدید مجازات در صورت تکرار تخلف را داده است، با پیشنهاد کمیسیون ماده ۹ مبنی بر انحلال آن مؤسسه و گزارش آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی موافقت شد.

در بخش دیگری از نامه دکتر خاکی‌صدیق آمده است؛ این مؤسسه موظف است، لیست دانش‌آموختگان خود را از ابتدای تاسیس ظرف مدت ۱۵ روز از ابلاغ نامه به دفتر آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی ارائه و برای جایابی دانشجویان و پرونده‌های دانشجویی با هماهنگی دفتر آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی اقدام نماید. همچنین مؤسسه مکلف است تا قبل از تاریخ مذکور، تمامی اطلاعات دانش‌آموختگان خود را از ابتدای فعالیت مؤسسه ثبت، تایید و جهت فرآیند صدور دانشنامه به دانشگاه منتخب استان ارسال نماید.
در پایان تاکید شده است؛ عدم توجه موسسه به تذکرات و موارد ابلاغی تا تاریخ مقرر، از مصادیق تخلف اداری، مالی یا آموزشی مندرج در آیین‌نامه تخلفات موسسات محسوب می شود و مطابق قانون عمل خواهد شد. این نامه در تاریخ ۰۳/‏۰۶/‏۱۴۰۰‬ به موسسه غیردولتی فرهمند و رونوشت آن به اداره‌کل امور دانشجویان داخل، اداره‌‌کل امور دانش‌آموختگان، مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، سازمان سنجش آموزش کشور، دفتر گسترش آموزش عالی، صندوق رفاه دانشجویان، دفتر آموزش عالی غیر دولتی ارسال شده است.

س. ر ۶۲/ ‏‬ ن. ش ۵۸

 


( ۱۲ )