برنامه دانشگاه یزد برای رشد جهشی در بهره وری نیروی انسانی

۰۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۷ کد : ۶۳۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۴۵
دکترسیدمحمدمهدی حسینی معاون اداری و مالی دانشگاه یزد به مناسبت چهارم شهریورماه روز کارمند از برنامه ریزی این دانشگاه برای رشد جهشی در بهره وری نیروی انسانی خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،‌دکت...
دکترسیدمحمدمهدی حسینی معاون اداری و مالی دانشگاه یزد به مناسبت چهارم شهریورماه روز کارمند از برنامه ریزی این دانشگاه برای رشد جهشی در بهره وری نیروی انسانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،‌دکتر حسینی در خصوص وضعیت آماری کارکنان شاعل در دانشگاه یزد گفت: در حال حاضر تعداد 417 نفر کارمند در دانشگاه مشغول به کار هستند که از این تعداد 251نفر مرد و 166نفر زن می باشند.
وی افزود: اکثر قریب به اتفاق کارمندان در حوزه دانشگاه افراد توانمندی هستند اما برای اینکه  بتوانیم فراتر از این باشیم  مهم ترین مولفه ای که در بحث کاری دانشگاه و بحث بهره وری نیروی انسانی و اینکه چطور بتوانیم رشد جهشی داشته باشیم، مولفه خواستن است. بدین معنی که همه دانشگاهیان باید این را بخواهند که در بحث بهره وری نیروی انسانی ما نیازمند یک جهش هستیم نه یک حرکت خطی، ما باید بپذیریم که این نیاز وجود دارد و با مشارکت هم سعی کنیم آن را محقق کنیم.
‌دکتر حسینی با بیان اینکه انجام این مهم، نیازمند کار دوطرفه است، گفت: بخش مدیریتی باید در این زمینه برنامه ریزی داشته و بخش بدنه کارشناسی نیز یک تعامل متقابل داشته باشد تا بحث بهره وری نیروی انسانی را به طور جهشی ارتقا دهیم، بدین منظور که اگر بدنه کارشناسی یک ایده ای را مطرح کرد با این دید که بخش مدیران دانشگاه این ایده را در جهت ارتقای جهش بهره وری نیروی انسانی بدانند باید تمرکزشان را روی تجزیه و تحلیل آن ایده و همفکری برای کامل شدن و اجرایی کردن آن انجام دهند و همچنین متقابلا اگر بخش مدیران ایده ای را در جهت ارتقای سیستم مطرح کردند بخش بدنه کارشناسی با اولویت قرار دادن منافع دانشگاه همکاری لازم را درجهت اجرایی کردن آن داشته باشند.
معاون اداری مالی دانشگاه یزد تاکید کرد برای اینکه دانشگاه بتواند روند رو به رشد بسیار مطلوبی را داشته باشد نیاز جدی به اعتماد، همکاری و همیاری متقابل میان کارکنان و مسئولان است و اینکه ما همه مسافر یک کشتی هستیم و نمی توانیم نسبت به سرنوشت آن بی تفاوت باشیم. در این صورت باور دارم که مسیر رشد و ترقی به روی دانشگاه باز است و دست یابی به اهداف بلند در یک برنامه زمان بندی مناسب قطعا امکان پذیر خواهد بود.
دکتر حسینی همچنین از برنامه ریزی این معاونت برای تدوین شاخص های مناسب برای ارزیابی عملکرد کارکنان و معرفی کارکنان نمونه خبر داد و افزود: بزودی شاخص های عملکرد کارکنان را به اطلاعشان می رسانیم و بر اساس آن در آینده عملکرد کارکنان را ارزیابی کرده و کارمندان نمونه را معرفی خواهیم کرد.