دفتر فن بازار منطقه‌ای استان اردبیل تحت تولیت پارک علم و فناوری استان افتتاح شد

۰۸ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۵ کد : ۶۳۴۷۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۰۶
دفتر فن بازار منطقه‌ای استان اردبیل تحت تولیت پارک علم و فناوری استان به بهره‌برداری رسید.
دفتر فن بازار منطقه‌ای استان اردبیل تحت تولیت پارک علم و فناوری استان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان اردبیل، جلسه شورای هماهنگی فن بازار و آئین افتتاح دفتر فن بازار منطقه‌ای استان اردبیل تحت تولیت پارک علم و فناوری استان اردبیل با حضور استاندار اردبیل و معاون توسعه نوآوری پارک پردیس و دبیر شورای فن بازار ملی ایران در محل استانداری اردبیل برگزار شد.

در این افتتاحیه استاندار اردبیل ضمن اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در پارک علم و فناوری اردبیل گفت: استان اردبیل نیازمند ایجاد اشتغال بر پایه ایده‌های نو در قالب عرضه به جامعه پیشرفته روز دنیا می‌باشد تا بتواند جایگاه برای نخبگان استان ایجاد نماید.

مهندس بهنام جو تصریح کرد: امیدواریم با افتتاح و شروع به کار دفتر فن بازار منطقه‌ای اردبیل شاهد حضور تولیدات فناوران استان در بازارهای مهم باشیم.

قنبرپور معاون توسعه نوآوری پارک پردیس و دبیر شورای فن بازار ملی ایران نیز اظهار داشت: شبکه فن بازار ملی ایران براساس نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وظیفه توسعه بازار فناوری کشور را به عهده دارد.

ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل در ادامه گفت: با افتتاح دفتر فن بازار زمینه پیوستن پارک علم و فناوری اردبیل به شبکه ملی و بین المللی فراهم و واحد‌های تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی، نواحی صنعتی، واحد‌های صنعتی خارج از شهرک‌ها و دارای مجوز بهره برداری از سازمان صمت، شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های فناور می‌توانند از طریق این شبکه محصولات، خدمات و فناوری‌های خود را به مشتریان داخلی و خارجی عرضه کنند.

وی خاطرنشان کرد: با ایجاد این دفتر و حضور محصولات فناوران مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل در شبکه ملی فن بازار ایران قدم‌های محکم در عرضه این تولیدات در بازارهای ملی و بین المللی اتفاق خواهد افتاد که می‌تواند اقتصاد استان را بر پایه کسب و کارهای زیست بوم فناورانه تقویت نماید.

ل. م ۵۴/‏ س. ر ۶۲