برنامه دانشگاه شهید بهشتی برای جذب 70 عضو هیئت علمی

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۹ کد : ۶۳۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۹
رئیس دانشگاه شهید بهشتی از برنامه‌ریزی برای جذب 70 عضو هیئت علمی در دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد مهدی طهرانچی بااشاره به فراخوان جذب هیئت علمی گفت: حدود 230 نفر در ...
رئیس دانشگاه شهید بهشتی از برنامه‌ریزی برای جذب 70 عضو هیئت علمی در دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد مهدی طهرانچی بااشاره به فراخوان جذب هیئت علمی گفت: حدود 230 نفر در دو سال اخیر در دانشگاه جذب شده‌اند و امسال نیز درنظر داریم حدود 70 عضو هیئت علمی جدید جذب کنیم.
وی اولین اولویت دانشگاه شهید بهشتی را مرجعیت علمی دانست و با بیان اینکه جهت کسب مرجعیت علمی چند برنامه عملیاتی وجود دارد، اظهار کرد: می‌خواهیم تعداد پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه را افزایش دهیم. اکنون 150 نفر دانشجوی خارجی داریم و در برنامه سه ساله، باید 3 تا 5 برابر شود.
وی همچنین افزود: بحث طرح‌های پژوهشی نیازمحور و تجاری‌سازی دانش را پیش‌رو داریم و تلاش می‌کنیم که دستاوردهای دانشجویی و فناوری را به صحنه تجاری‌سازی ببریم.
وی با بیان اینکه تحقیقات نیازمند تجهیزات است، گفت: بهره‌مندی از تجهیزات به صورت یکپارچه یکی دیگر از اولویت‌های دانشگاه است و در این راستا سامانه جدیدی تحت عنوان " بهره‌برداری یکپارچه از تجهیزات" راه‌اندازی شده است.
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی با اشاره به اینکه این دانشگاه در عرصه درآمدزایی موفق بوده است، گفت: دنبال این هستیم بتوانیم معادل 40 درصد بودجه‌ای را که از دولت می‌گیریم ،خودمان تامین کنیم.