ارائه خدمات حقوقی و مشاوره‌ای رایگان به محرومان و آسیب‌دیدگان اجتماعی در دانشگاه شهید چمرن اهواز

۰۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۳ کد : ۶۳۳۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۸
رئیس کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی این کلینیک گفت: هدف اصلی از تأسیس این نهاد مردمی- دانشگاهی، ارائه‌ خدمات حقوقی رایگان به محرومان جامعه و مشاوره به آسیب‌دیدگان اجتماعی است.
ارائه خدمات حقوقی و مشاوره‌ای رایگان به محرومان و آسیب‌دیدگان اجتماعی در دانشگاه شهید چمرن اهواز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر سید محمدحسن ملائکه‌پور شوشتری در این باره اظهارداشت: در این کلینیک تلاش خواهیم کرد شرایط لازم برای خدمات‌رسانی رایگان استادان، قضات، وکلا و دانشجویان رشته حقوق به اقشار مختلف جامعه را فراهم کنیم.

رئیس کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه شهید چمران اهواز، عنوان کرد: این کلینیک برای نخستین بار در منطقه جنوب و جنوب غرب کشور با همکاری و زیر نظر معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری تأسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه شهید چمران اهواز، نهادی مردمی - دانشگاهی است که در فضایی از دانش، تجربه، تعهد و عدالت فعالیت خواهد داشت، گفت: ارائه خدمات حقوقی رایگان به محرومان جامعه و مشاوره به آسیب‌دیدگان اجتماعی با نظر به بازپروری آنان و حل منازعات با روش‌های مسالمت‌آمیز در زمانی کوتاه و همچنین افزایش آگاهی مردم درباره‌ی قوانین، برای نهادینه‌کردن حقوق شهروندی از دیگر اهداف این کلینیک است.

رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه شهید چمران اهواز افزون بر خدمات عام‌المنفعه، در نظر دارد بکوشد در بُعد آموزشی نیز دانش و تجربه دانشجویان را افزایش داده و مهارت‌های حقوقی لازم را به آن‌ها بیاموزد و بسترهای مناسب برای تقویت روحیه نوع‌دوستی و مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های خیرخواهانه را ایجاد کند.

وی، درباره برنامه‌های آموزشی این کلینیک، بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی، مدارس تابستانی و سمینارهای علمی با همکاری نهادها و سازمان‌های داخلی و بین‌المللی از برنامه‌های کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه در حوزه‌آموزشی است.

گفتنی است پس از ایجاد معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل در وزارت دادگستری، بیش از ۱۰۰ کلینیک حقوق شهروندی در استان‌های کشور فعال شده است.

ر.ا ۵۲/ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: دانشگاه شهید چمران اهواز