به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته؛

هشتمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران برگزار می شود

۰۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۲ کد : ۶۳۳۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۶
هشتمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران ۲۶ و ۲۷ آبان ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و با حمایت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی در کرمان برگزار خواهد شد.
هشتمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتراحسان نوروزی نژاد، دبیر اجرایی همایش درخصوص برگزاری این رویداد علمی گفت: صنعت ساختمان، از صنایع مهم و رو به رشد در کشورهای در حال توسعه است. این صنعت مستقیماً بر اقتصاد، اجتماع و محیط زیست اثرگذار بوده، لذا سیاست گذاری و تصمیم گیری مناسب در آن، گامی موثر در جهت محقق شدن معیارهای توسعه پایدار خواهد بود.
وی افزود: بهره گیری از فناوری های نوین ساختمانی به عنوان زیرساخت اصلی توسعه صنعتی برای تحقق اهداف صنعت ساخت و ساز در کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ساخت و ساز ایمن، مقاوم و ارزان، جلوگیری از اتلاف انرژی و مصالح ساختمانی، کاهش زمان ساخت و ساز، ارتقای کیفیت ساخت و امکان بازیافت مصالح در زمان تخریب ساختمان از مزایای به‬ کارگیری فناوری‏ های نوین در ساختمان سازی است.
دبیر اجرایی همایش، مباحث: تحلیل و طراحی سیستم‌های سازه‌ای نوین، بررسی آسیب پذیری و بهسازی لرزه ای سازه‌های موجود، کاربرد مصالح نوین در مهندسی عمران، کنترل لرزه ای سازه ها و مصالح هوشمند، فن‌آوری‌های نوین ساخت و اجرا، ارزیابی پروژه‌ها و اجرای سازه‌های صنعتی، افزایش تاب آوری سازه ها، طراحی و ارزیابی شریان های حیاتی، بهینه سازی و سبک سازی سازه ها، روش های عددی و محاسباتی نوین در مهندسی عمران، پدافند غیرعامل و پاسخ سازه ها در برابر انفجار و بارگذاری ضربه ای، اجزای غیرسازه ای و عملکرد آنها تحت بارهای لرزه ای را از جمله محورهای همایش برشمرد.
همچنین کنفرانس مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران از سال ۱۳۹۱ به صورت ادواری در سطح ملی و بین المللی تا کنون برگزار شده است.
گفتنی است علاقه مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس به آدرس های ncnms.com 8 و ncnms.ir مراجعه کنند.
ل.س ۴۲/ س. ر ۶۲

کلید واژه ها: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته