در دانشگاه شهید چمران اهواز انجام می‌شود؛

ارائه خدمات حقوقی و مشاوره‌ای رایگان به محرومان و آسیب‌دیدگان اجتماعی

۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۹ کد : ۶۳۳۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۸
رئیس کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی این کلینیک گفت: هدف اصلی از تأسیس این نهاد مردمی- دانشگاهی ارائه خدمات حقوقی رایگان به محرومان جامعه و مشاوره به آسیب‌دیدگان اجتماعی است.
ارائه خدمات حقوقی و مشاوره‌ای رایگان به محرومان و آسیب‌دیدگان اجتماعی

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر سید محمدحسن ملائکه‌پور شوشتری گفت: در این کلینیک تلاش خواهیم کرد شرایط لازم برای خدمات‌رسانی رایگان استادان، قضات، وکلا و دانشجویان رشته حقوق به اقشار مختلف جامعه را فراهم کنیم.

رئیس کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه شهید چمران اهواز، عنوان کرد: این کلینیک برای نخستین بار در منطقه‌ی جنوب و جنوب غرب کشور با همکاری و زیر نظر معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری تأسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه شهید چمران اهواز، نهادی مردمی - دانشگاهی است که در فضایی از دانش، تجربه، تعهد و عدالت فعالیت خواهد داشت، اظهار کرد: ارائه خدمات حقوقی رایگان به محرومان جامعه و مشاوره به آسیب‌دیدگان اجتماعی با نظر به بازپروری آنان و حل منازعات با روش‌های مسالمت‌آمیز در زمانی کوتاه و همچنین افزایش آگاهی مردم درباره‌ی قوانین، برای نهادینه‌کردن حقوق شهروندی از دیگر اهداف این کلینیک است.

رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه شهید چمران اهواز افزون بر خدمات عام‌المنفعه، در نظر دارد بکوشد در بُعد آموزشی نیز دانش و تجربه دانشجویان را افزایش داده و مهارت‌های حقوقی لازم را به آن‌ها بیاموزد و بسترهای مناسب برای تقویت روحیه‌ی نوع‌دوستی و مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های خیرخواهانه را ایجاد کند.

وی، درمورد برنامه‌های آموزشی این کلینیک، بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی، مدارس تابستانی و سمینارهای علمی با همکاری نهادها و سازمان‌های داخلی و بین‌المللی از برنامه‌های کلینیک حقوق شهروندی دانشگاه در حوزه‌ی آموزشی است.

س.س ۵۱/ س.ر ۶۲ ‌‌‌‌


( ۲ )