به میزبانی دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان؛

دوازدهمین کنگره ملی علوم باغبانی شهریورماه برگزار می‌شود

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۸ کد : ۶۳۳۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۶
معاون پژوهشی دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان گفت: دوازدهمین کنگره ملی علوم باغبانی شهریورماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می‌شود.
دوازدهمین کنگره ملی علوم باغبانی شهریورماه برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ولیعصر رفسنجان، حسین میردهقان در نشست خبری دوازدهمین کنگره ملی علوم باغبانی اظهار داشت: کنگره ملی علوم باغبانی هر ۲ سال یک بار در یکی از دانشگاه های کشور برگزار می شود که تاکنون ۱۱ دوره کنگره ملی این رشته در دانشگاه های اصفهان، گیلان، ارومیه و چند استان دیگر برگزار شده است.
وی افزود: قرار است دوازدهیمن کنگره ملی علوم باغبانی نیز در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان در روزهای ۱۴ تا ۱۷ شهریور ماه به صورت مجازی برگزار شود.
دهقان ادامه داد: تقریباً ۵۷۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال و داوری ها انجام شده است.
معاون پژوهشی دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان خاطرنشان کرد: در این دوره ۴۵۰ شرکت کننده در فضای مجازی حضور خواهند شد تا از مباحث علمی این کنگره بهره مند شوند.
وی در ادامه تصریح کرد: تفاهم نامه ای با مجتمع مس سرچشمه و دانشگاه صنعتی شریف منعقد شده و خواستار همکاری در اجرای طرح های این دانشگاه هستیم.
دهقان خاطرنشان کرد: شرکت های مستقر در مرکز رشد که ۷۰ شرکت هستند پتانسیل خوبی برای حل مشکلات جامعه دارند و در زمینه های مختلف صنعتی، زراعی و تولید فعالیت دارند که بر اساس پتانسیل ها قرارداد توسعه با آنها بسته می شود تا از امکانات آزمایشگاه های دانشگاه، کارگاه و نیروی متخصص استفاده کنند.
وی گفت: اخیراً هم مصوبه ای برای هیات امنای دانشگاه در حوزه مشارکت در بخشی از زمین های دانشگاه ابلاغ شده تا در حوزه کسب و کار مشارکت کنند.
محسن ارسلان مدیر دفتر ریاست دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان نیز در این نشست از اجرای طرح مرکز جوار دانشگاهی با همکاری مرکز فنی و حرفه ای در این دانشگاه خبر داد و گفت: این مرکز با هدف آموزش و توسعه مهارت افزایی برای دانشجویان و کودکان کار بهزیستی ایجاد خواهد شد.
وی افزود: عملیات احداث این مرکز در مساحت ۶۴۳ متر مربع در خرداد ماه امسال آغاز شده و در پایان سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
ل.م ۵۴/ س. ر ۶۳