وزیر علوم با قدردانی از وزیر نفت اعلام کرد:

اجرای ۳۹ طرح مشترک بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با وزارت نفت

۱۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۰ کد : ۶۳۱۹۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۲۹
دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای، از مهندس بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به دلیل توجه و حمایت از اجرای ۳۹ طرح بالادستی و پایین دستی (از سال ۹۴ تا کنون) توسط دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مجموعه تابعه وزارت نفت قدردانی کرد.
اجرای ۳۹ طرح مشترک بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با وزارت نفت

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، در نامه دکتر غلامی آمده است: تاکنون ۳۹ طرح مشترک کلان نفتی بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با وزارت نفت و مجموعه‌های تابعه منعقد شده است که این طرح‌ها شامل ۲۷ طرح مشترک در حوزه بالادستی از جمله اکتشاف میادین نفت و گاز و ازدیاد برداشت از مخازن بوده است.

دکتر غلامی همچنین در این نامه آورده است: ۱۲ طرح پایین‌دستی نیز با رویکرد ایجاد انستیتو‌های تخصصی بوده‌اند که دستاوردهای بسیار قابل توجهی را برای طرفین در حوزه توسعه و بومی‌سازی دانش فناورانه به همراه داشته است.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در این نامه از توجه وزیر نفت به بهره‌گیری از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها قدردانی و ابراز امیدواری کرده است که با افزایش چنین همکاری‌هایی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور بتوانند در بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی کشور به ویژه در حوزه مهم و استراتژیک نفت و انرژی نقش اثرگذار داشته باشند.

س. ر ۶۲/‏ ر. ب ۴۵


( ۱ )