مدیرکل دفتر هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت علوم تأکید کرد:

ضرورت رعایت عدالت و انصاف در زمینه بررسی تخلفات

۰۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۶ کد : ۶۳۱۴۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۷۷
دکتر ابراهیم ابراهیمی، نماینده وزیر و مدیرکل اداره هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر ضرورت رعایت عدالت در زمینه بررسی تخلفات تأکید کرد.
ضرورت رعایت عدالت و انصاف در زمینه بررسی تخلفات

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی وزارت علوم، نشست هم‌اندیشی «کارگزاران امر رسیدگی به تخلفات اداری» امروز (شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰) در راستای به روزرسانی و اطلاع از آخرین تغییرات قوانین و مقررات برای کارگزاران امر رسیدگی به تخلفات اداری به صورت مجازی برگزار شد.

دکتر ابراهیمی در ابتدای این نشست، چند توصیه کاربردی به هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری ارائه کرد واظهار داشت: هیأت‌ها در زمینه بررسی تخلفاتی که به آنها ارائه می‌شود، باید جانب عدالت و انصاف را رعایت کنند. اعضای هیأت‌ها و گروه‌های تحقیق در حفظ اسرار بکوشند و حریم شخصی افراد را از حریم اداری تفکیک کنند.

در ادامه مجید فرخی رئیس امور سلامت اداری و دبیر هیئت عالی نظارت ریاست جمهوری، با بیان اینکه ابلاغ اتهام به فرد باید بر اساس قانون انجام شود، اظهار داشت: در رسیدگی به پرونده‌ها، بهره‌مندی از گروه‌های تحقیق و نظرات کارشناسان به منظور روشن شدن همه ابعاد در صدور رای، بسیار راهگشاست.
وی خاطرنشان کرد: در نگارش آرا، لازم است «شیوه‌نامه نگارش رأی» مدنظر قرار گیرد و این شیوه‌نامه در وب سایت اداره کل هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درج شده است.
گفتنی است رئیس امور سلامت اداری و دبیر هیئت عالی نظارت ریاست جمهوری، در ادامه ضمن ارائه توصیه‌های کاربردی جهت بررسی بهتر و دقیق‌تر پرونده‌ها، به بررسی تعدادی از احکام، آرای صادره و پرونده‌ها پرداخت و به سئوالات شرکت‌کنندگان در این وبینار مجازی پاسخ داد.
ل.م ۵۴/ س.ر ۶۲


( ۱ )