معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم:

مطالبات کارکنان دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و فناوری پرداخت می‌شود

۰۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۶ کد : ۶۳۱۳۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۷۱۲
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از پرداخت مطالبات معوقه ناشی از ۵۰ درصد افزایش حقوق کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری از تاریخ اول اسفند ۱۳۹۸ خبر داد.
مطالبات کارکنان دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و فناوری پرداخت می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدتقی نظرپور، در پاسخ به این سؤال که برای پرداخت مطالبات معوقه کارکنان شاغل در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری چه اقدامی انجام شده است، اظهار داشت: در سال گذشته (۱۳۹۹) به دلیل محدودیت منابع مالی و نگرانی از عدم تخصیص کامل اعتبارات عمومی و نیز عدم اطمینان از تحقق درآمدهای اختصاصی، افزایش ۵۰% کامل از بهمن‌ماه اجرا و پرداخت آن صورت گرفت.

وی افزود: در متن مصوبه هیئت امناء نیز ذکر شد که چنانچه منابع مالی آن تأمین شود تاریخ اجرا قابل تجدیدنظر است ودر سال جاری با توجه به رشد بودجه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از محل درآمدهای عمومی در جلسه هم‌زمان هیئت‌های امناء که در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار شد، با تغییر تاریخ اجرای کامل ۵۰% از اول بهمن ۱۳۹۹ به اول اسفند ۱۳۹۸ مشروط به کسب موافقت‌های لازم و تأمین اعتبار از محل مانده سنواتی و درآمد اختصاصی سال ۱۴۰۰ موافقت شد.

وی ادامه داد: پس از آن مجوزهای لازم از سازمان برنامه و بودجه کشور اخذ شد و منابع پرداخت آن نیز که در بودجه‌های تفصیلی سال جاری در حال بررسی و تصویب در هیئت‌های امناء موسسات است، لحاظ شد. بنابراین دانشگاه‌هایی که منابع را در اختیار داشتند و مصوبه هیئت امناء را هم گرفته‌اند اقدام به اصلاح تاریخ احکام کرده و حتی بخشی از مطالبات و یا در مواردی بطور کامل آن را پرداخت کرده و یا در حال پرداخت هستند.

دکتر نظرپور افزود: مؤسساتی که مانده کافی سنواتی نداشته‌اند منتظر کسب درآمدهای سال جاری هستند که ان شاء ا… به مرور زمان درآمد اختصاصی مورد نیازشان تأمین و نسبت به پرداخت معوقات اقدام خواهند کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین در پاسخ به اینکه آیا کارکنان ستاد وزارت و موسسات تابعه هم مشمول این پرداخت‌ها می‌شوند؟ گفت: در این زمینه نیز تدابیر لازم برای پرداخت اندیشیده شده و در دست انجام است.

س. ر ۶۲/‏ ر. ب ۴۵/‏ ن. ش ۵۸


( ۱۴ )