با حضور برخط سرپرست سازمان امور دانشجویان؛

۱۲ طرح عمرانی ورزشی دانشگاهی افتتاح شد

۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۹ کد : ۶۳۱۱۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۰۰
آیین افتتاح طرح‌های عمرانی، ورزشی و دانشگاهی در ارتباط آنلاین سرپرست سازمان امور دانشجویان و مسئولان ۹ دانشگاه کشور برگزار شد.
۱۲ طرح عمرانی ورزشی دانشگاهی افتتاح شد

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، در این مراسم که با حضور دکتر غلامرضا غفاری، سرپرست سازمان امور دانشجویان و دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی این سازمان برگزار شد، ۱۲ طرح عمرانی در ۹ دانشگاه و مرکز آموزش عالی افتتاح و ۲۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع به فضای ورزش دانشجویی کشور اضافه شد.

دکتر غلامرضا غفاری در این آیین، با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر خم گفت: از جمله صفات برجسته حضرت علی (ع) شجاعت و روحیه قهرمانی ایشان است و تلاش و کوشش در همه زندگی آن حضرت جریان داشت و ما با پیروی از همین سیره، بحث ورزش و توانمندی دانشحویان را گرامی می‌داریم و برای توسعه ورزش دانشجویی برنامه ریزی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: ورزش و تربیت بدنی در زندگی و تجربه زیست دانشجویی عنصری بسیار مهم است و وزارت علوم و دانشگاهها با توجه به همین جایگاه برای رشد فضاها و امکانات ورزشی و برگزاری مسابقات گوناگون همگانی و قهرمانی تلاش می کنند.

دکتر محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان نیز در این آیین گفت: در خرداد ماه سال جاری ۲۰ طرح عمرانی ورزشی و در تیرماه جاری ۱۱ طرح عمرانی ورزشی در دانشگاهها به بهره برداری رسید و امروز نیزبا افتتاح ۱۲ طرح، بیش از ۲۲ هزار متر مربع به فضای ورزش دانشگاهها اضافه می شود.

وی تاکید کرد: در سال های اخیر تاکید سازمان امور دانشجویان بر توسعه فضای ورزش در دانشگاههای کم برخوردار بوده است و در این ارتباط از سال ۹۷ تا کنون بیش از ۱۲۰ پرژه ورزشی به دانشگاه های کشور اختصاص یافت است.

در این آیین، پروژه کفپوش زمین روباز در دانشگاه‌های کردستان و بجنورد، کفپوش چمن مصنوعی در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج، مرکز مشاوره تندرستی در پیام نور مرکز اراک، فنی و مهندسی گلپایگان و دانشگاه مراغه، زمین چمن طبیعی در پیام نور مرکز گنبد کاووس افتتاح و همچنین پروژه پیست دوچرخه سواری در دانشگاه‌های جهرم، مراغه، اراک، شهید باهنر کرمان و آیت الله العظمی بروجردی به بهره برداری رسید.
س.ر ۶۲/‏ ر. ب ۴۵


( ۱ )