رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی؛

تلاش داریم المپیادهای ورزشی را در سطح ملی برگزار کنیم

۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۳ کد : ۶۳۱۰۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۶۷
هادی بشیریان در مراسم آیین اختتامیه نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: تلاش داریم المپیادهای ورزشی را در سطح ملی برگزار کنیم.
تلاش داریم المپیادهای ورزشی را در سطح ملی برگزار کنیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازفدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، دکتر هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی که به عنوان میهمان ویژه این مراسم، حضور داشت در خصوص فواید برگزاری این المپیادها به صورت مجازی در ایام شیوع کرونا صحبت کرد.
وی اقدام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در برگزاری المپیادهای ورزش‌های همگانی مجازی در شرایط کرونایی را تحسین برانگیز عنوان کرد و گفت: دیگر ادارات و دستگاه‌های دولتی نیز باید در راستای برگزاری این المپیادها به صورت مجازی اقدامات لازم را انجام دهند و بدون شک برگزاری این مسابقات در شرایطی که محدودیت‌های کرونایی وجود دارد، سبب می‌شود دانشجویان، ورزش را رها نکنند و به صورت مجازی، مسابقات را در رشته‌های ورزشی مورد علاقه، دنبال کنند.
وی اظهار کرد: بیش از چهارمیلیون دانشجو جمعیت دانشجویی کشور را در بخش‌های دولتی و غیردولتی تشکیل می‌دهند و فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی طی سال‌های گذشته در بحث برنامه‌ریزی برای اعزام ورزشکاران و دانشجویان به مسابقات ورزشی برون مرزی و یونیورسیادهای دانشجویی، اقدامات شایسته‌ای انجام داده است و ما امیدوارم با تمهیداتی که اندیشیده می‌شود بتوانیم در آینده، نسبت به اعزام دانشجویان علوم پزشکی در رشته‌های ورزشی در مسابقات برون مرزی، نیز اقدام کنیم.
بشیریان خاطرنشان کرد: یکی از پیشنهادی رسیده، برگزاری المپیادهای ورزش دانشجویی در سطح ملی است که تلاش داریم این المپیادها را با حضور دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در سال‌های آینده برگزار کنیم.
براساس آمارهای رسیده، به طور میانگین حدود ۸۰ نفر سالانه از ورزشکاران و قهرمانان ملی ما به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ورود پیدا می‌کنند و این به معنای آن است که باید به بحث توسعه و گسترش ورزش دانشگاهی در کشور توجه بیشتری کنیم.
همچنین تلاش داریم با برگزاری مستمر المپیادهای ورزشی به صورت ملی و با شناسایی استعدادهای ورزشی در رشته‌های مختلف، نسبت به اعزام ورزشکاران برتر به یونیورسیادهای دانشجویی، تلاش مضاعفی از خود نشان دهیم.
رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، آماری از تعداد ورزشکاران دانشجو در المپیک ۲۰۲۰ توکیو ارائه کرد و گفت: حدود ۱۹ نفر از ورزشکاران حاضر در این دوره از المپیک، دانشجویانی هستند که در مسابقات یونیورسیاد حائز رتبه‌ها و مقام شده‌اند و در مجموع بر اساس آمارهای رسیده، تعداد ۳۵ دانشجو جزو کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو می‌باشند که ۱۹ نفر از آنها عضو تیم‌های ملی دانشجویی بوده‌اند که این مهم نشانگر آن است که باید بیش از پیش به ورزش دانشجویی بها داده بشود.

در پایان این مراسم، با حضور هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکتر رضا شجیع نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و مهندس خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، آیین اهدای کاپ‌ها و احکام قهرمانی به مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی حائز رتبه در بخش‌های دختران و پسران برگزار شد.
س.س ۵۱


( ۱ )