با همکاری انجمن علمی مهندسی و فیزیک پلاسما در دانشگاه مازندران برگزار شد؛

هشتمین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما

۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۲ کد : ۶۳۰۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۵
هشتمین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسمای ایران بعد از یک‌سال تعویق در برگزاری این کنفرانس به دلیل اپیدمی ویروس کرونا، به‌صورت مجازی در دانشگاه مازندران برگزار شد.
هشتمین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، دکتر سعید میرزانژاد دبیر برگزاری این کنفرانس با اشاره به برگزاری مجازی کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما اظهار داشت: این کنفرانس با حضور جمع کثیری از اساتید، محققان، دانشجویان و علاقه‌مندان به رشته پلاسما توسط گروه فیزیک اتمی و مولکولی دانشکده علوم پایه دانشگاه مازندران و با همکاری انجمن علمی مهندسی و فیزیک پلاسما با موفقیت برگزار شد.

وی افزود: در این دوره بیش از ۱۵۰ مقاله توسط محققان شاخه پلاسما به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که پس از طی مراحل داوری، حدود ۱۴۰ مقاله در قالب ۴ سخنرانی کلیدی از محققان مشهور اروپایی، یک سخنرانی عمومی از محققان داخلی، ۱۲ سخنرانی تخصصی و ۱۲۸ سخنرانی کوتاه (ارایه پوستر) ارائه گردید.

د کتر میرزانژاد افزود: جلسات سخنرانی کلیدی در سالن مجازی A ، جلسات سخنرانی تخصصی در دو سالن مجازی A و B و جلسات سخنرانی کوتاه در چهار سالن مجازی به‌صورت موازی و با حضور صدها تن از علاقه‌مندان برگزار شد.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵


( ۱ )