اولین همایش علمی - دانشجویی روانشناسی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۶ کد : ۶۳۰۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۰۸
اولین همایش علمی - دانشجویی روانشناسی با پذیرش ۱۳۶ مقاله در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
اولین همایش علمی - دانشجویی روانشناسی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی در این همایش گفت: روانشناسی علمی است که در وهله اول از رفتار خود شناخت پیدا کرده و در وهله دوم از طرف مقابل شناخت حاصل می‌شود.
دکتر داود سیف‌زاده ابراز امیدواری کرد که مقالات و سخنرانی‌های ارائه‌شده در این همایش جهت پیشبرد اهداف مثمرثمر واقع شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: بیش از ۱۰۰ تشکل، کانون و انجمن علمی در این دانشگاه فعال است که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.
دکتر عباس فنی‌اصل اضافه کرد: از ۱۲۰ فعالیت انجام شده در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ۳۸ برنامه توسط انجمن علمی روانشناسی برگزار شده است.
وی ادامه داد: به‌دنبال توانمندسازی دانشجویان در ابعاد مختلف هستیم تا دانشجویان با ارتقای توانمندی‌های خود وارد جامعه شوند.
دبیر علمی اولین همایش علمی - دانشجویی روانشناسی هم گفت: ۱۵۸ مقاله به این همایش ارسال شده بود که ۱۳۶ مقاله پذیرفته شده است و از آنها ۱۸ مقاله به‌صورت سخنرانی در سه پنل تخصصی ارائه می‌شود.
دکتر اکبر عطادخت ادامه داد: در جامعه شاهد تغییرات روزافزون هستیم و دانشگاهیان در راستای دانشگاه نسل چهارم باید با این تغییرات همسو باشند.
دکتر بهزاد ستاری مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: بهزیستی و دانشگاه باید بتوانند ارتباط خود را تقویت و گسترش دهند. ستاری اضافه کرد: یادگیرندگان راهبردی برای خود طرح‌های کلی تدوین می کنند تا به اهداف پیش‌بینی‌شده خود برسند.
دکتر علی محمدزاده عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تبریز گفت: اصالت عاطفه و اصالت شناخت از مرحله‌ای به مرحله دیگر دارای اولویت است.
محمدزاده با بیان اینکه در روانشناسی کودک باید شاهد وحدت عاطفه و شناخت باشیم، تصریح کرد: با بررسی مراحل شش‌گانه تربیت کودک، شاهد غلبه جریان عاطفی در فرآیند رشد هستیم.
دبیر اجرایی اولین همایش علمی - دانشجویی روانشناسی هم گفت: انجمن‌های علمی دانشگاه محقق اردبیلی ثابت کرده‌اند که در رشد علمی و فرهنگی دانشجویان موثر هستند.
حسن طاهری ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش افزایش سطح مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های علمی و جنبی بود.

م. ح. ۶۳ / ‏‬ س. ر. ۶۲