ارتقای ۱۱۸ پله‌ای رتبه دانشگاه کردستان در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس سال ۲۰۲۱

۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۳ کد : ۶۳۰۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۷۲
دانشگاه کردستان در جدیدترین رتبه‌بندی نظام وبومتریکس حائز رتبه ۱۹۳۷ جهانی و ۳۶ کشوری شد.
ارتقای ۱۱۸ پله‌ای رتبه دانشگاه کردستان در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس سال ۲۰۲۱

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، بر اساس آخرین نتایج اعلام‌شده از سوی نظام رتبه‌بندی وبومتریکس در جولای ۲۰۲۱، دانشگاه کردستان توانست رتبه ۱۹۳۷ جهانی، رتبه ۳۶ کشوری (کل دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور اعم از دانشگاه‌های جامع، دانشگاه‌های صنعتی، دانشگاه‌های هنر، دانشگاه‌های آزاد، پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی) و همچنین رتبه ۱۶ دانشگاه‌های جامع کشور را کسب کند.
بر اساس جدیدترین ارزیابی منتشرشده نظام رتبه‌بندی وبومتریکس در مرداد ۱۴۰۰، ۷۰۴ مؤسسه ایرانی در فهرست ۳۱ هزار مؤسسه علمی این رتبه‌بندی قرار دارند که در این میان دانشگاه کردستان رتبه ۳۶ کشور را کسب کرده است.
دانشگاه کردستان در سال‌های اخیر با به‌روزرسانی نمایه‌های خود در نظام‌های رتبه‌بندی و پایگاه‌های داده بین‌المللی و همچنین ارسال و ثبت داده‌های موردنیاز توانسته است جایگاه مناسبی در نظام‌های رتبه‌بندی کسب نماید. از جمله این موارد می‌توان به رتبه ۸۰۰-۶۰۱ دانشگاه‌های جهان، رتبه ۱۶۵ در بین دانشگاه‌های جوان جهان، رتبه ۱۳۳ در بین دانشگاه‌های آسیایی در نظام رتبه‌بندی تایمز، موفقیت چشمگیر در رتبه‌بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۱، حضور در بین ۲۰ دانشگاه ایرانی در نظام رتبه‌بندی یومالتی‌رنک، کسب رتبه ۱۱ دانشگاه‌های جامع کشور در اولین حضور دانشگاه کردستان در رتبه‌بندی جهانی ISC و همچنین کسب رتبه ۴۰۰-۳۰۱ در جدیدترین فهرست نظام رتبه‌بندی موضوعی شانگهای ۲۰۲۱ در حوزه علوم کشاورزی، اشاره کرد.
لازم به ذکر است، رتبه جهانی دانشگاه کردستان در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس در سال‌های ۲۰۱۸، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترتیب ۲۵۷۳، ۲۴۴۰ و ۲۲۲۷ و رتبه کشوری دانشگاه نیز به ترتیب ۴۷، ۴۲ و ۴۲ بوده است و همچنین در نسخه قبلی منتشرشده این رتبه‌بندی در ژانویه ۲۰۲۱، دانشگاه کردستان جایگاه ۲۰۵۵ جهانی را کسب کرده بود.
نظام رتبه‌بندی وبومتریکس حدود ۳۱۰۰۰ مرکز علمی‌پژوهشی جهان را بر اساس معیارهای تأثیر، دسترسی و سرآمدی رتبه‌بندی می‌کند. این رتبه‌بندی توسط آزمایشگاه سایبر متریک اسپانیا به‌صورت دو بار در سال انجام می‌گیرد.

م. ح. ۶۳ / ‏‬ س. ر. ۶۲