رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خبر داد:

اخذ گواهینامه ISO ۱۷۰۲۵ توسط آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی

۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۹ کد : ۶۳۰۷۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۳۶۱
دکترقدیر رجب زاده رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از موفقیت آزمایشگاه مرکزی این موسسه در اخذ گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) با رعایت اصول مدیریت کیفیت خبر داد.
اخذ گواهینامه ISO ۱۷۰۲۵ توسط آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، دکتر رجب زاده گفت: استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ تعیین کننده الزامات عمومی برای کیفیت و احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون و مهم ترین مدرک تاییدیه دقت و صحت نتایج آزمون آزمایشگاهی در سطح کشور می باشد.
وی افزود: سیستم مدیریت آزمایشگاه، کنترل مدارک و مستندات، شرایط محیطی آزمایشگاه، روش های آزمون و کالیبراسیون و صحه گذاری روش ها، سرویس و نگهداری تجهیزات، قابلیت ردیابی اندازه گیری ها، برنامه های کنترل کیفیت نتایج از الزامات فنی آزمایشگاه برای دریافت این گواهینامه به شمار می آید.
رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با بیان اینکه ارزیابی الزامات کیفی و فنی بر اساس روش های اجرایی آزمایشگاه انجام شده و شرایط محیطی، مستندات و سوابق نیز مورد بررسی قرار گرفت، گفت: این آزمایشگاه که دارای گواهینامه تأیید صلاحیت به عنوان آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد و محیط زیست، برای ارائه خدمت به تولیدکنندگان مواد غذایی است، پس از تلاش های بی وقفه ی مدیران و کارشناسان و پس از بازرسی کارشناسان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران موفق به دریافت گواهینامه و استقرار و پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ شد.
دکتررجب زاده گفت: از آنجا که کیفیت فرآیندی مداوم است امید داریم با بهره گیری از توانمندی ها و پتانسیل های موجود در آزمایشگاه های این موسسه بتوانیم گامی موثر در جهت ارائه هرچه بهتر خدمات به تولیدکنندگان، پژوهشگران و دانشجویان برداریم.
وی همچنین در پایان با اشاره به اهمیت استراتژیک محصول زعفران برای کشور بیان کرد: با توجه به مرجع بودن این آزمایشگاه برای تأیید کیفیت زعفران و نظر به فعالیت های علمی و بین المللی موسسه، اخذ این گواهینامه می تواند به قابل استناد بودن نتایج آزمون ها در سطح جهانی کمک قابل توجهی کند.
ل.س ۴۲/ س. ر ۶۲

کلید واژه ها: موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی