رئیس دانشگاه شیراز درآیین اختتامیۀ رویداد کمند اعلام کرد:

برگزاری رویداد کمند،بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوۀ دانشجویان

۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۵ کد : ۶۳۰۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۴۱
دکتر حمید نادگران، رئیس دانشگاه شیراز در آیین اختتامیۀ رویداد کمند اعلام کرد: هدف از برگزاری رویداد کمند،بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوۀ دانشجویان دختر است.
برگزاری رویداد کمند،بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوۀ دانشجویان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، در این آیین دکترنادگران با بیان اینکه بیش از یک سال و نیم است که جهان با بیماری همه‌گیرکرونا مواجه است، اظهار داشت: در طول این مدت بسیاری از کسب‌وکارها آسیب دیده‌اند و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها نیز به‌صورت مجازی ادامه پیدا کرد.

وی افزود: دانشگاه شیراز پس از شیوع بیماری کرونا طرح‌های مختلفی را در زمینه‌های مختلف برای اقشار مختلف دانشگاهیان به‌ویژه دانشجویان ارائه داد.

دکتر نادگران ادامه داد: ما به‌راحتی توانستیم از تهدید کرونا فرصت بسازیم. وبینارها و برنامه‌های بسیارخوب فرهنگی که از طریق فضای مجازی برگزار شد، یکی از مهم‌ترین اقدامات دانشگاه در دوران کرونا به شمار می‌رود.

وی افزود: دانشگاه شیراز به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر و تراز یک کشور از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا درصدد کاهش افسردگی‌ها و مشکلات روحی و روانی ناشی از کرونا بود و برنامه‌های بسیارخوبی نیز در این زمینه از سوی معاونت حوزه فرهنگی دانشگاه تدارک دیده شد.

دکتر نادگران یادآوری کرد: یکی از برنامه‌های ما در دوران کرونا برگزاری رویداد کمند بود. ما بر این باور هستیم که در دانشگاه علاوه‌بر آموزش و پژوهش، فعالیت‌های فوق برنامه‌ی دانشجویی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی بیان داشت: دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم در دنیا دانشگاه‌هایی هستند که براساس نوآوری و فن‌آوری، مهارت و حل مسائل جامعه بنا گذاشته شده‌اند. دانشگاه شیراز نیز برای تحقق این امر، به سمت برنامه‌هایی ازجمله برگزاری رویداد کمند رفته است.

دکتر نادگران عنوان کرد: رویداد کمند ویژه‌ی دختران دانشجوی دانشگاه شیراز برگزار شد و ما از دختران دانشجو خواستیم که مهارت و نوآوری خود را در قالب برخی از کارهای هنری و تجاری به منصه ظهور برسانند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تعداد قابل توجهی از دانشجویان در این طرح شرکت کردند و امروز که به اختتامیه این رویداد می‌رسیم متوجه شدیم که دختران دانشجوی ما از استعدادها، مهارت‌ها و نوآوری‌های بسیاری برخوردار هستند که باید به آن‌ها کمک کنیم و این ظرفیت‌های بالقوه را بالفعل کنیم.

رئیس دانشگاه شیراز عنوان کرد: دانشجو در کسوت دانشجویی اگر در محیط و فضایی قرار بگیرد که ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را اثبات کند و با جدیت پیش برود می‌تواند مهارت‌هایی را یاد بگیرد و حتی این مهارت‌ها را به دیگران آموزش بدهد.

وی ابراز کرد: امیدواریم این برنامه‌ها در دانشگاه‌ها به مثابه دانشگاه‌های مهارت‌آموز به‌عنوان بخشی از مهارت‌های اصلی پیگیری شود و در این رویدادها از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های دانشجویان پسر و دختر استفاده کنیم.

دکتر نادگران بیان کرد: برگزاری این رویدادها هم باعث ایجاد فضای سعی و خطا برای دانشجویان می‌شود و هم شرایطی را برای مسئولیت‌پذیری در بین دانشجویان فراهم می‌کند و امیدواریم که بخش قابل‌توجهی از دانشجویان بتوانند از این طریق هنرهای خود را در آینده در شرکت‌های معتبر و شناخته شده استارتاپی و دانش‌بنیانی پیش ببرند. ما نیز در دانشگاه شیراز زمینه‌ مناسبی را برای بهره‌بردن از تمامی این جذابیت‌ها و ظرفیت‌ها فراهم می‌کنیم.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵