مهندس عسکری در آیین اختتامیه‌ رویداد کمند دردانشگاه شیرازاعلام کرد:

مشاغل دولتی پاسخگوی دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها نیست

۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۱ کد : ۶۳۰۲۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۲۳
مهندس عسگری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در آیین اختتامیه‌ رویداد کمند دردانشگاه شیرازاعلام کرد: مشاغل دولتی پاسخگوی دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها نیست؛ از طرفی ما موظف هستیم با تدوین برنامه‌هایی در دانشگاه، ضریب اشتغال‌پذیری دانشجویان را افزایش دهیم .
مشاغل دولتی پاسخگوی دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها نیست

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، در این آیین مهندس عسکری با ابراز خوشحالی از برگزاری این رویداد و برنامه‌هایی از این دست، اظهار داشت: در موافقت‌نامه‌هایی که بین وزارت علوم و معاونت امور زنان ریاست جمهوری منعقد شده است، در یک بسته جامع مبتنی بر توانمندسازی دختران دانشجو برنامه‌های متعددی را تدارک دیده است که رویداد کمند یکی از طرح‌هاست.

وی با بیان اینکه طرح کمند، یک طرح محوری و راهبردی بوده که توانسته در این فضا نقش خود را ایفا کند، گفت: بسیار خوشحالیم که طرح‌ها و برنامه‌های توانمند‌سازی مانند جشنواره زن، جایزه‌ مریم میرزاخانی، سفیران فرهنگی، جشنواره‌ لباس صنایع دستی ویژه‌ دختران دانشجو، جشنواره‌ پروین اعتصامی، طرح تحقیقات ورود دانشجویان دختر به کسب وکارهای استارتاپی و همچنین طرح کار، مهارت و نوآوری، موسوم به کمند را در این موافقت‌نامه شاهد هستیم.

مهندس عسکری افزود: در ادامه سال جاری دوره دوم این برنامه اجرا خواهد شد و امروز که در آیین پایانی رویداد کمند در دانشگاه بزرگ شیراز هستیم، امیدوارم این اختتامیه آغازی بر بازیابی هویت و توانایی دانشجویان دختر برای توسعه هرچه بیشتر کشور باشد.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم به معرفی طرح کمند پرداخت و گفت: در مباحث انجام شده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، طرح کمند از ویژگی و برجستگی‌های مهمی برخوردار است و در نگاه ما، زنان بخش عمده‌ای از جامعه را تشکیل می‌دهند و برای توسعه‌ کشور، باید از مشارکت گسترده‌ زنان استفاده کرد تا به توسعه‌ اجتماعی و اقتصاد ملی برسیم. ما در طرح کمند با هدف کارآفرینی، راهبرد اجتماعی دانشگاهی و بازیابی هویت اجتماعی دانشگاه را دنبال کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید از ظرفیت جمعیت جوان زیرچهل سال کشور استفاده کنیم.

مهندس عسگری با تشکر از همراهان و مسئولان دست‌اندرکار این طرح گفت: خوشبختانه این طرح در ۱۵ استان کشور دنبال شد و ما به دنبال آن هستیم که براساس موافقت‌نامه امضا شده، این طرح در ۱۶ استان دیگر کشور نیز اجرا شود.

وی یادآور شد: نقطه برجسته‌ این طرح، حضور صندوق کارآفرینی و امید هست که برای طرح‌های برگزیده، تسهیلات در نظر می‌گیرند و این موضوع می‌تواند روحیه‌ خودباوری را در نسل فرهیخته تقویت کند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در پایان گفت: طرح کمند و طرح های نظیر آن، می تواند به یک سنت و رویه در بخش های مختلف دانشگاهی تبدیل شود و انتظار هست که اجرای آنها دستاورهای بزرگی برای خانواده، دختران دانشجو و جامعه اسلامی به ارمغان بیاورند.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵