با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی انجام گرفت؛

راه اندازی مجدد ژنراتور دانشگاه مازندران

۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۹ کد : ۶۳۰۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۶
ژنراتور بزرگ مستقر در سازمان مرکزی دانشگاه مازندران با قدمت بیش از ۷۰ سال با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی ،مجددا راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
راه اندازی مجدد ژنراتور دانشگاه مازندران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، دکتر نوذری رئیس دانشگاه مازندران با تاکید بر این نکته که در مقوله پدافند غیرعامل، تمامی دستگاه ‎ های اجرایی باید توان تاب‌آوری و ادامه فعالیت حیاتی و اصلی در شرایط اضطراری را داشته باشند، این امر را مستلزم فراهم‌نمودن امکانات و زیرساخت‌های لازم دانست.

رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به معضل قطعی مکرر برق در چندماه گذشته در سطح کشور و اختلال در شریان حیاتی فعالیت‌های روزمره جامعه، از عزم دانشگاه مازندران برای استفاده بهینه از دستگاه‌های قدیمی که به ظاهر کاربردی نبوده‌اند، خبر داد که در این راستا با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی و تکیه بر جوانان نخبه، اقدام به تعمیر و راه‌اندازی مجدد دو دستگاه ژنراتور متعلق به بیش از ۷۰ سال گذشته که قریب به ۵۰ سال از مدار خارج و بلا استفاده مانده بود، کرد که یکی از دستگاه‌ها با صرف کمترین هزینه و با موفقیت انجام شد و دستگاه دوم نیز به زودی به چرخه خدمت وارد خواهد شد.

وی در ادامه از راه‌اندازی ژنراتور دانشکده شیمی نیز خبر داد که با قدمت بیش از ۴۰ سال، راه‌اندازی و اقدامات اولیه کابل‌کشی جهت بهره‌برداری اضطراری در دانشکده شیمی و مرکز فناوری اطلاعات در حال انجام است.

دکتر نوذری در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تیم تخصصی راه‌اندازی این دستگاه‌ها، به توان بالای جوانان و نخبگان دانشگاه مازندران در انجام پروژه‌های تخصصی و بزرگ اشاره کرد و این امر را مایه مباهات و افتخار دانست.

مهندس حسن باقرنیا، سرپرست تیم راه‌اندازی ژنراتور برق دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به این نکته که کلیه قطعات و اتصالات این دستگاه قدیمی بوده و در بازار، کمیاب یا نایاب می‌باشد، اظهار داشت: در راه‌اندازی این دو دستگاه سعی گردید تا با صرف کمترین هزینه و با تعمیر قطعات اصلی و حیاتی دستگاه، آن‌ها را به چرخه تولید برق جهت استفاده در مواقع اضطراری وارد نماییم.

باقرنیا افزود: از بزرگ‌ترین اقدامات انجام‌شده در این پروژه می‌توان به صرفه‌جویی حداقل ۱ میلیارد ریالی جهت تهیه قطعات و اعتماد مسئولان در استفاده از توان تخصصی نیروهای جوان و کارآمد دانشگاه اشاره کرد که شایسته تقدیر می‌باشد.

گفتنی است تیم تخصصی این پروژه در آینده نزدیک، یک دستگاه ژنراتور ۴ سیلندر را نیز وارد چرخه تولید می کنند.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵