مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور شهرستان نمین راه‌اندازی می‌شود

تعداد بازدید:۶۶۷
به منظور راه‌اندازی و تجهیز مرکز نوآوری و واحدهای رشد مشترک شهرستان نمین، تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه محقق اردبیلی، پارک علم و فناوری اردبیل و فرمانداری نمین منعقد شد.
مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور شهرستان نمین راه‌اندازی می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان اردبیل، در این مراسم حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری اردبیل با اشاره به پتانسیل‌های موجود در شهرستان نمین در حوزه صنایع خلاق گفت: شهرستان نمین در حوزه صنایع دستی در کشور جایگاه خوبی دارد و می تواند در صنایع نرم و فرهنگی نقش بسزایی داشته باشد.

وی به همکاری مشترک با دانشگاه محقق و فرمانداری این شهرستان در توسعه صنایع خلاق اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی و تجهیز این مرکز می‌توان نخبگان و صاحبان ایده در صنایع نرم این شهرستان که بیشتر آنها در روستاها هستند شناسایی و به مرحله تجاری‌سازی رساند.

رئیس پارک اردبیل افزود: امروز گفتمان‌سازی اقتصاد نوین و دانش‌بنیان و زیست‌بوم فناوری را باید از روستاها و مراکز کوچک که دارای اندیشه‌های بزرگ هستند شروع و نهادینه کرد.

دکتر عزیز حبیبی نیز در این نشست مشترک گفت: این مرکز به صورت مشترک توسط دانشگاه محقق اردبیلی، فرمانداری نمین و پارک علم و فناوری راه اندازی می‌شود تا فناوران شهرستان در آن مستقر شده و به فعالیت بپردازند.
وی با بیان اینکه صحبت‌های اولیه برای راه اندازی این مرکز رشد حدود یکسال پیش انجام شده بود، تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی یکی از ساختمان‌های دانشکده فناوری‌های نوین نمین را برای راه اندازی این مرکز در اختیار پارک علم و فناوری و فرمانداری قرار می دهد تا آنها این ساختمان را تجهیز کرده و راه اندازی کنند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این مرکز، تبدیل علم به فناوری و فناوری به ثروت توسط مبتکران و فناوران شهرستان تسهیل شود.

س.س ۵۱ / س.ر ۶۲