توسط عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه صورت گرفت؛

طراحی و ساخت دستگاه میکروراکتوری برای حذف رنگ از پساب با الگوی اختلاط دورانی

۲۶ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۹ کد : ۶۲۹۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۲
دکتر مجید محدثی عضو هیأت علمی گروه آموزشی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همراهی اشکان گوران دانشجوی رشته مهندسی شیمی دانشگاه، موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکروراکتوری برای حذف رنگ از پساب با الگوی اختلاط دورانی شد.
طراحی و ساخت دستگاه میکروراکتوری برای حذف رنگ از پساب با الگوی اختلاط دورانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر محدثی در این خصوص عنوان کرد: دستگاه میکروراکتوری با هدف تحقق اهداف پژوهشی دانشگاه با همراهی و اهتمام آقای اشکان گوران دانشجوی رشته مهندسی شیمی دانشگاه طراحی و بعد از ساخت آن، ثبت اختراع نیز شده است.
وی ساخت این نمونه را آغازی برای اهتمام بیشتر به اقدامات پژوهشی در راستای مهندسی شیمی بیان کرد و از دیگر دانش آموختگان و دانشجویان رشته مهندسی شیمی دانشگاه درخواست کرد که با توجه به حمایت ها و فضای مدرن و به روز آزمایشگاه های دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای اقدامات پژوهشی نقش موثر و کارآمدی داشته باشند.
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه در تشریح دستگاه میکروراکتوری گفت: ستاپ موجود دارای الگوی اختلاط دورانی است که در جهت بهبود عملکرد فرایندی موثر واقع می گردد.این ستاپ بازدهی مناسبی در انجام کارهای تحقیقاتی از خود نشان داده است‌.
وی همچنین افزود: با توجه به فضای میکرو بین صفحه دوار و ورودیهای تعبیه شده در این ستاپ می توان در زمان بسیار کمتر نسبت به سایر ستاپ های موجود، به بازدهی مشابه یا حتی بالاتر از آنها رسید.کارهای تحقیقاتی مختلفی در این ستاپ انجام شده است که در مرحله چاپ و داوری در مجلات معتبر دنیای مهندسی شیمی می باشند. امید است با حمایت های ایجاد شده زمینه بیشتر و‌بهتری برای ادامه این روند پژوهشی میسر گردد.
ل.م ۵۴/‏ س. ر ۶۳