سرپرست سازمان امور دانشجویان در افتتاح پروژه‌های ورزشی دانشگاه‌ها تاکید کرد:

لزوم دسترسی آسان دانشجویان به امکانات ورزشی

۲۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۶ کد : ۶۲۹۲۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۶۱۲
دکتر غلامرضا غفاری، سرپرست سازمان امور دانشجویان در آیین افتتاح (مجازی) ۱۱ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها گفت: رشد فضاهای ورزشی در دانشگاه‌ها خوب بوده و جانمایی مناسب امکانات ورزشی و دسترسی آسان دانشجویان به اماکن ورزشی موجب مشارکت بیشتر دانشجویان در ورزش شده است.
لزوم دسترسی آسان دانشجویان به امکانات ورزشی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، در این آیین افتتاح مجازی که با حضور دکتر تقی زاده، سرپرست معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع و دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی این سازمان صورت گرفت، دکتر غفاری با بیان اینکه همواره توسعه امکانات و فضاهای ورزشی در دانشگاه ها مورد توجه سیاستگذاران آموزش عالی بوده است، اظهار داشت: این امر به دلیل اهمیت نقش ورزش در سلامت جسمانی و روحی دانشجویان است.

وی افزود: نقش ورزش و نشاط در کیفیت تجربه زیستی دانشجویان بر همگان روشن است و در همین راستا است که در سال های اخیر توجه زیادی به رشد سرانه ورزشی در دانشگاه ها شده و به دلیل اهمیت این امر، انشاالله این مسیر تدوام خواهد یافت.

دکتر غفاری با اشاره به همکاری سازمان امور دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه ها برای توسعه ورزش دانشجویی گفت: در نتیجه همین هم افزایی است که پروژه های ورزشی متناسب با نیاز دانشجویان تعریف می شوند و در کمترین زمان به بهره برداری و بازدهی می رسند.

در ادامه این آیین، ۱۱ پروژه ورزشی بامساحت ۱۸ هزار و ۶۰۰ مترمربع به بهره برداری رسید.

در این آیین زمین چمن مصنوعی و والیبال ساحلی مرکز آموزش عالی شهرضا، مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی و پیست دوچرخه سواری در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، زمین چمن مصنوعی دانشگاه صنعتی سیرجان، کفپوش زمین روباز دانشگاه ملایر و مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی به بهره برداری رسید.

همچنین در این آیین مسیر و پیست دوچرخه سواری در دانشگاه های صنعتی اراک، شهر کرد، بزرگمهر قائنات و علم و فناوری مازندران به بهره برداری رسید.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵