پارک علم و فناوری فارس، شهرداری شیراز و معاونت فناوری ریاست جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تعداد بازدید:۷۳۹
به منظور برقراری توسعه همکاری‌های علمی و فناوری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهرداری شیراز و پارک علم و فناوری استان و بهره‌گیری از امکانات و پتانسیل‌های هر یک از طرفین، تفاهم‌نامه‌ای به امضاء رسید.
پارک علم و فناوری فارس، شهرداری شیراز و معاونت فناوری ریاست جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مسئولان استانی فارس، تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهرداری شیراز و پارک علم وفناوری استان فارس، با هدف برقراری توسعه همکاری‌های علمی و فناوری، بهره مندی از تخصص‌های مختلف علمی و مولفه‌های هوشمندسازی شهر به امضاء رسید.

امین‌رضا ذوالقدر رئیس پارک علم و فناوری استان فارس در حاشیه این مراسم، بر لزوم بهره‌گیری از شتاب‌دهنده‌ها برای نوآوری و توسعه در مجموعه شهرداری شیراز تاکید کرد و افزود: امیدواریم از ظرفیت موجود در پارک که در دستور کار است نهایت بهره را ببریم.

او با اشاره به هوشمندسازی شهری، بیان کرد: در این زمینه ساختمانی به مساحت بیش از ۱۲۰۰ متر از سوی شهرداری برای ایجاد مرکز رشد و نو آوری تخصیص داده شده است.

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم نمایشگاهی با حضور ۱۶ شرکت دستاورد‌های جدید و محصول نوآورانه خود را به نمایش گذاشتند.

سازمان جهانی شهر‌های پایدار هوشمند (WEGO) در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و اکنون ۱۵۷ شهر و ۴۳ سازمان و موسسه عضو آن هستند و شیراز نیز در سال ۲۰۱۸ به عضویت این سازمان درآمد.

شهر هوشمند چارچوبی است که عمدتاً از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) برای توسعه، گسترش و ترویج شیوه‌های توسعه پایدار و با هدف رفع چالش‌های رو به رشد شهرنشینی، ایجاد شده است.

بخش بزرگی از این چارچوب، شبکه‌ای هوشمند از اشیای متصل و ماشین‌هایی است که اطلاعات را با استفاده از فناوری بی‌سیم انتقال می‌دهند.

س. ر ۶۲