با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور؛

مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شیراز به بهره‌برداری رسید

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۵ کد : ۶۲۹۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۷
مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شیراز با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.
مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شیراز به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شیراز، مرکز کارآفرینی و نوآوری این دانشگاه که به منظور ارائه آموزش‌های لازم برای افزایش مهارت‌های دانشجویان و با مجوز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است، با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریالی افتتاح شد.


بر اساس این گزارش، مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه صنعتی شیراز با استفاده از توان دانشجویان مستعد؛ علاقه‌مند و صاحب‌ایده و بهره‌مندی از اساتید و کارآفرینان؛ فضای مناسبی برای ایجاد و رشد کسب و کارهای دانش بنیان فراهم آورده است. این مرکز در بخش جنوبی دانشگاه مستقر و همزمان با رشد فعالیت‌ها و جذب تیم‌های فعال، متقاضی راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا است که به این ترتیب شاهد افزایش فضا و امکانات مرکز خواهیم بود.

اهداف و برنامه های پیش بینی شده برای مرکز، عبارتند از ایجاد بستر مناسب برای ارتقاء مهارت دانش‌آموختگان برای ورود به بازار کسب و کار، تسهیل فرآیند تأسیس شرکت‌های دانش‌محور توسط اساتید و دانشجویان، کمک به شرکت‌های راه اندازی شده جهت تسریع در انجام مراحل اخذ مجوز دانش‌بنیان، فراهم نمودن بستری برای تبادل دانش و تجربه بین کارآفرینان؛ دانش آموختگان؛ اساتید و دانشجویان، ایجاد بستر مناسب برای شناسایی و جذب سرمایه گذاران خطرپذیر جهت حمایت از ایده ها و تسهیل فرآیند سرمایه‌‌گذاری، راه‌اندازی پیش شتاب‌دهی و شتاب‌دهی دانشگاه جهت جذب ایده‌های نوآورانه، طراحی و تدوین برنامه های ترویجی، تلاش برای ایجاد بستری مناسب برای همکاری با دانشگاه‌های مطرح داخلی و خارجی در مباحث کارآفرینی، ایجاد شبکه مربیان نخبه برای هدایت تیم های جذب شده، ایجاد شبکه برای ارتباط با سایر مراکز و شتاب دهنده‌ها.

گفتنی است این مرکز در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع با ۳۷۵ متر مربع زیربنا احداث شده است که بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال نیز اعتبار سرمایه‌گذاری آن است.

شایان ذکر است؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه آیین افتتاح این مرکز، از نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانشگاه نیز بازدید کرد.
س.ر ۶۲


( ۲ )