جذب پژوهشگر پسادکتری در پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی

تعداد بازدید:۴۸۰
پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در راستای استفاده از ظرفیت نخبگان و فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور اقدام به جذب پژوهشگر پسادکتری می‌کند.
جذب پژوهشگر پسادکتری در پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، در راستای استفاده از ظرفیت نخبگان و فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور به‌منظور پیشبرد اهداف و مأموریت‌های پژوهشگاه، با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اقدام به جذب پژوهشگر پسادکتری از میان فارغ‌التحصیلان دوره دکتری دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج کشور در رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در گرایش¬های رفتارحرکتی، روان‌شناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، آسیب‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، جامعه‌شناسی ورزشی و مدیریت ورزشی می‌کند.
بر أساس این اطلاعیه، متقاضیان در همه گرایش‌ها می‌بایست درخواست‌ها و پروپوزال‌های خود را در حوزه استعدادیابی ورزشی تنظیم نمایند. عنوان پروپوزال حوزه مدیریت ورزشی" تدوین نظام مدیریت استعدادیابی ورزشی در ایران" است. در سایر گرایش‌ها نیز استعدادیابی از منظر رشته‌های مختلف علوم ورزشی مدنظر است (به‌عنوان‌مثال استعدادیابی از منظر فیزیولوژی ورزشی).
پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی انتظار دارد علاقه‌مندان بتوانند کلیات موضوع استعدادیابی را در رشته‌های مختلف علوم ورزشی استخراج و در پایان دوره قادر به برگزاری دوره‌های استعدادیابی، تدوین یک کتاب با عنوان استعدادیابی از منظرگرایش‌های تخصصی خود باشند و علاوه بر این در زمان برگزاری دوره هر ماه اقدام به برگزاری سمینارهای داخلی و هر سه ماه یک سمینار ملی در این موضوع داشته باشند. حضور تمام وقت در پژوهشگاه و عدم‌اشتغال به کار از الزامات این دوره است.
بر اساس این گزارش، مدت‌زمان اعتبار این فراخوان از ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰ تا ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ خواهد بود. علاقه‌مندان با در نظر گرفتن شرایط زیر فایل روزمه و پروپوزال خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی Postdoctoral@ssrc.ac.ir ارسال کنند. بدیهی است هرگونه موافقت با اعطای پروژه پسادکتری منوط به بررسی و موافقت گروه مربوطه، انجام داوری و طی نمودن میسر قانونی اجرای این اقدام خواهد بود.
شرایط اختصاصی متقاضیان پژوهشگری پسادکتری به شرح زیر است:
• دارای مدرک دکتری در حوزه علوم ورزشی و مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند که حداکثر ۳ سال از زمان فارغ‌التحصیلی آنان گذشته باشد.
• داشتن حداقل ۳ مقاله ISI در سه سال اخیر (سه مقاله ISC) و یا مجری یک طرح تحقیقاتی خاتمه یافته با مشارکت صنعت یا دستگاه‌های اجرایی. ارائه هر مورد ثبت بین‌المللی اختراع معادل با ۳ مقاله ISI محسوب می‌شود.
• توانایی اشتغال تمام‌وقت به فعالیت پژوهشی در پژوهشگاه در دوره اجرای طرح را داشته باشند.
• پژوهشگر پسادکتری شاغل نباشد.
• از صلاحیت عمومی و عدم منع قانونی برخوردار باشند.
• معرفی‌نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها / مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تراز اول کشور ارائه کنند.
• انطباق سوابق پژوهشی با برنامه و طرح پژوهشی ارائه‌شده توسط مسئول دوره پسادکتری
تبصره ۱: متقاضیان دارای پذیرش از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تراز اول کشور در اولویت قرار دارند.
تبصره ۲: متقاضیانی که در چارچوب ضوابط بنیاد ملی نخبگان، برای بهره‌گیری از مزایای آیین‌نامه استعدادهای برتر (دانش‌آموختگان ممتاز) اقدام نموده‌اند، در صورت ارائه معرفی‌نامه از بنیاد ملی نخبگان در اولویت قرار دارند.
تبصره ۳: متقاضیان دارای دستاوردهای فناورانه همچون تولید دانش فنی، ثبت پتنت و ساخت نمونه محصول در اولویت قرار دارند.
متقاضیان می‌توانند سؤالات خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی: Postdoctoral@ssrc.ac.ir یا شماره تماس‌های ۸۸۷۴۷۶۳۲ - ۸۸۷۴۷۷۹۳ - ۸۸۷۴۷۸۳۶ مطرح نمایند.

م.ح. ۶۳ / س. ر. ۶۲


( ۱ )