به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی برگزار شد؛

جلسه صندوق پژوهش و فناوری مازندران با شرکت‌های دانش‌بنیان شهرستان بابل

تعداد بازدید:۴۸۳
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی، با توجه به اهمیت توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری در محدوده شهرستان بابل، با محوریت دانشگاه صنعتی نوشیروانی و به دعوت پارک علم و فناوری مازندران و همکاری صندوق پژوهش و فناوری استان مازندران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در محدوده شهرستان بابل بود.
جلسه صندوق پژوهش و فناوری مازندران با شرکت‌های دانش‌بنیان شهرستان بابل

در این جلسه دکتر مشرقی، مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن تشکر از حضور مدیران عامل شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان، برنامه‌‌های دانشگاه برای توسعه فعالیت‌های مرکز رشد و مراکز نوآوری را ارایه کردند و زمینه‌های همکاری قابل توسعه با شرکت‌های دانش‌بنیان را برای همکاری‌های آتی برشمردند.

در ادامه دکتر مهدی‌‌زاده معاون پارک علم و فناوری مازندران به خدمات قابل ارایه از سوی پارک علم و فناوری به این شرکت‌ها و نیز مزایای همکاری با پارک علم و فناوری اشاره نمود.

در بخش اصلی جلسه، دکتر هاشمی، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری مازندران به ارایه خدمات قابل ارایه از سوی صندوق پژوهش و فناوری و نیز امکان فراهم آوردن تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای راه‌اندازی یا خرید مجتمع‌‌های فناوری با محوریت شرکت‌های دانش‌‌بنیان اشاره کرد و در نهایت مقرر شد شرکت‌های دانش‌‌بنیان با تشکیل یک گروه همکاری نسبت به بررسی درخواست تسهیلات کم‌‌بهره برای خرید واحدهای یک مجتمع فناوری پیشنهادی اقدام نمایند.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر ۱۴ شرکت دانش‌‌بنیان در شهرستان بابل فعالیت دارند و این جلسه با حضور نمایندگان شرکت‌‌های خطیر ماشین، نگارخودرو، عصر داده، دایا تدبیر، ثمین رای، سپنتا الکترونیک طبرستان، زلال سازان جلودار، ابررایانه طبرستان، مهرسازه بتن کاسپین و ترز رایان افزار برگزار شد.

م.ح ۶۳/ س.ر ۶۲