با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری؛

مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد

۱۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۶ کد : ۶۲۷۰۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۲۵
مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان نخستین مرکز در مجموعه دانشگاه‌های وزارت علوم، ظهر امروز (۱۳ تیرماه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد.
مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مجموعه اتاق‌های تمیز این مرکز به مساحت ۶۰۵ مترمربع برای حوزه‌های ژن درمانی، سلول‌درمانی و مهندسی بافت تعبیه شده است. علاوه بر این، نمایشگاه توانمندی‌های دانشگاه در حوزه پزشکی بازساختی در قالب ۱۵ شرکت دانش‌بنیان برای بازدیدگنندگان فراهم شده است.

بر اساس اعلام دانشگاه تربیت مدرس، افتتاح مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی این دانشگاه، به عنوان یک مرکز زیربنایی، گام مهمی در جهت حمایت از فرآورده‌های سلولی، محصولات ژن‌درمانی و مهندسی بافت با درجه کاربرد بالینی است که در سال‌های آتی نقش کلیدی در جهت ارتقای سلامت جامعه و مردم و درمان بیماران صعب‌العلاج خواهد داشت.

گفتنی است؛ رونمایی از دستگاه جداساز پلاسما، رونمایی از کیت سنجش آلودگی میکروبی، رونمایی از کیت پایش باروری آقایان و بازدید از فاز اول اتاق‌های تمیز مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از دیگر برنامه‌های وزیر علوم در این دانشگاه بود.
س. ر ۶۲/ ر. ب ۴۵


( ۱ )