معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد:

واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی سال ۹۸ و قبل از آن تا مهر ۱۴۰۰

۱۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۵ کد : ۶۲۷۰۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۳۶۰۶
معاون آموزشی وزیر علوم، گفت: دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد ورودی‌های سال ۹۸ و ماقبل آن تا مهرماه ۱۴۰۰ برای حضور در دانشگاه واکسینه می‌شوند.
واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی سال ۹۸ و قبل از آن تا مهر ۱۴۰۰

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم دکتر علی خاکی‌صدیق درباره واکسیناسیون دانشجویان اظهار داشت: در راستای مصوبات جلسات این وزارتخانه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارگروهی برای واکسیناسیون دانشگاهیان تشکیل شد و طبق قول وزارت بهداشت، استادان و کارکنان دانشگاه ها به دلیل اینکه تعداد آنها نسبت به دانشجویان کمتر است از مردادماه واکسن دریافت می کنند.

وی در گفتگو با ایرنا درباره واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی افزود: برای اولویت بندی واکسیناسیون دانشجویان، یک کارگروه در معاونت آموزشی وزارت علوم تشکیل شد و این موضوع با نظر دانشگاه ها در حال بررسی است. با اولویت بندی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، واکسیناسیون آنها از شهریورماه آغاز می‌شود.

دکتر خاکی‌صدیق خاطرنشان کرد: این کارگروه مشخص می‌کند چه دانشجویانی در تحصیلات تکمیلی اول مهرماه برای حضور در دانشگاه واکسینه شوند. در این زمینه اولویت با دانشجویان دکتری و بعد از آنها دانشجویان کارشناسی ارشد است.

معاون آموزشی وزیر علوم یادآور شد: به طور طبیعی دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد که ورودی های سال تحصیلی ۹۸ به قبل هستند باید در اولویت واکسیناسیون باشند؛ امیدواریم با برنامه ریزی وزارت بهداشت، این اقدام هر چه زودتر عملیاتی شود.

شایان ذکر است؛ آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه ها از اسفندماه ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا مجازی شده است اما بعد از سه ترم برگزاری غیرحضوری کلاس ها، وزارت علوم بر آن است آموزش های حضوری دانشگاه ها را از مهرماه دوباره فعال کند.

س.ر ۶۲/ ن.ش ۵۸


( ۵۵ )