توسط پارک علم و فناوری استان قم صورت گرفت؛

رونمایی از ماشین برش شینه مسی CNC با مدل صنعتی HBC-CP.CNC۲۰۰

تعداد بازدید:۳۰۴
از نخستین نمونه داخلی ماشین با فناوری بسیار بالای پانچ و برش شینه مسی CNC با مدل صنعتی HBC-CP.CNC۲۰۰ با حضور رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.
رونمایی از ماشین برش شینه مسی CNC  با مدل صنعتی HBC-CP.CNC۲۰۰

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان قم، مدیرعامل شرکت دانش بنیان پایاپرس قم در این آئین با بیان اینکه هر رشته ای ابزارهای خاص خود را دارد گفت: برخی ابزارها در تمام رشته ها کاربرد دارند ولی برخی رشته های فنی نیازمند ابزارهای تخصصی و حرفه ای خود هستند که صنعت برق از جمله این صنایع است که ابزارهای تخصصی خود است.

حسین شاهوردی افزود: برخی دستگاه های خاص خطوط انتقال فشار قوی برق که پیش از این از آمریکا و کشورهای خارجی وارد می شد، توسط این شرکت در سال های اخیر داخلی سازی شده است.

وی با اشاره به ویژگی دستگاه جدید رونمایی شده این شرکت گفت: این دستگاه برای نخستین بار در کشور طراحی و ساخته شده است، دستگاه میز شینه سی ان سی با هدف فرایند پانچ و برش شینه های مسی به صورت تمام اتوماتیک برا اولین بار در ایران تولید شده است.

این دستگاه مجهز به یک کامپیوتر صنعتی است و توانایی پانچ کاری و انجام برش تا شینه سایز ۲۰۰*۱۵ میلی متری را داراست. این دستگاه توان وارد کردن ۳۰ ضربه در دقیقه را دارد ضمن اینکه سرعت حرکت محور کلمپ آن نیز ۲۴ متر در دقیقه است.

دستگاه‌های سی ان سی(CNC) دستگاه هایی هستند که حرکت کلیه محورها و عملیات ماشین کاری آنها توسط کامپیوتر کنترل می شود،‌به این معنا که همه داده ها و اطلاعات با استفاده از کامپیوتر و امکانات حافظه ای آن ابتدا پردازش و سپس توسط ریز پردازنده ها به علائم الکتریکی تبدیل و به موتور محورهای محرکه منتقل می شوند.

گفتنی است قم از نظر تعداد شرکت‌های دانش بنیان از رتبه ۱۷ کشور در سال ۹۳ به رتبه هشت کشور در سال ۹۹ رسید که این ارتقای ۹ پله ای نشان از روند پرشتاب قم در این حوزه است.
۲۰۰ واحد فناور، فعالیت پارک علم و فناوری، هفت مرکز رشد، پنج شتابدهنده، ۶ مرکز نوآوری، ۹۵ شرکت دانش بنیان و حضور فعال دانشگاه های استان از جمله ظرفیت های فناوری قم است.
س.س ۵۱/ س.ر ۶۲


( ۱ )