به همت محققان پارک علم و فناوری گلستان صورت گرفت؛

اختراع ویلچر برقی پله‌رو مجهز به سیستم هوشمند تشخیص موانع و ضد واژگونی

تعداد بازدید:۴۹۶
دستگاه "ویلچر برقی پله‌رو مجهز به سیستم هوشمند تشخیص موانع و ضد واژگونی"، برای نخستین بار در کشور، توسط هسته‌های فناور مستقر در مرکز نوآوری و هوشمندسازی شهرستان ترکمن (از مراکز تحت حمایت و هدایت پارک علم و فناوری گلستان) اختراع شد.
اختراع ویلچر برقی پله‌رو مجهز به سیستم هوشمند تشخیص موانع و ضد واژگونی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری گلستان، این ویلچر با توجه به دارا بودن جک‌های هیدرولیک که به حفظ تعادل ویلچر در سراشیبی و سرازیری کمک می‌کند، به راحتی می‌تواند از پله‌ها بالا و یا پایین رود و برای حمل بیماران و معلولان سنگین وزن بسیار کاربردی است.

پیمایش مسافت بیش از ۱۵ کیلومتر در یک بار شارژ کامل باتری این ویلچر، از قابلیت‌هایی است که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است.

برای این ویلچر، ۲موتور قوی ۵۰۰ واتی و گیربکس‌های قوی در نظر گرفته شده که می‌تواند با قدرت از موانع عبور کند؛ این دستگاه کنترل از راه دور دارد و کنترل دوم بر روی دستگاه نصب می‌شود و بیمار می‌تواند آن را هدایت کند.

همچنین این ویلچر برقی برای سنین بیش از هفت سال قابل استفاده است و حرکت و پیمایش در خیابان و مکان‌های عمومی، شن‌زار، برف و مناطق کوهپایه‌ای از دیگر مزایای آن به شمار می‌رود.

گفتنی است، از این ویلچر هوشمند با توجه به قابلیت تبدیل شدن به برانکارد می‌توان در مراکز فوریت‌های پزشکی نیز بهره برد.
ل.م ۵۴/ س. ر ۶۳


( ۲ )