با حضور سرپرست سازمان امور دانشجویان برگزار شد ؛

آیین افتتاح خوابگاه خیّرساز دانشگاه صنعتی امیرکبیر

تعداد بازدید:۶۸۹
خوابگاه موقوفه حسین ناصر اسلامی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، با حضور دکتر غفاری، سرپرست سازمان امور دانشجویان و معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، با ظرفیت اسکان ۴۰۰ دانشجو افتتاح شد.
آیین افتتاح خوابگاه خیّرساز دانشگاه صنعتی امیرکبیر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر غلامرضا غفاری در این آیین افتتاح گفت: اهتمام خیّرین به ساخت خوابگاه‌های دانشجویی افزایش یافته است و با کمک خیّرین شاهد توسعه امکانات رفاهی دانشگاه‌ها هستیم.

وی افزود: در ابتدا باید از کمک‌های دکتر حسین ناصر اسلامی، خیر و واقف خوابگاه دانشجویی تشکر کنیم که مسیر ناهموار را طی کردند تا مسیر تحصیل دانشجویان هموار شود.

دکتر غفاری ادامه داد: امروزه تاثیر کمک خیرین در امر دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی توسعه پیدا کرده و واقعیت امر این است که شاهد حضور خیرین برای توسعه امکانات رفاهی در دانشگاه‌های کشور هستیم و همین امر موقعیت تازه‌ای را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بهتر بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند.

در ادامه، حسین ناصر اسلامی، نیکوکار و واقف خوابگاه دانشجویی گفت: من خوشحال هستم که امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایده را به محصول تبدیل می‌کنم و با توجه به اینکه من در سال ۱۳۳۴ به آلمان رفتم، اما تمام همتم این بود که برای کشورم بتوانم کاری مفید انجام دهم و امروز با توجه به پس اندازی که طی این سال‌ها داشته ام، تصمیم گرفتم که در کشور ایران خوابگاهی برای دانشجویان محروم آماده کنم تا دانشجویان بتوانند با امکانات رفاهی به تحصیل خود ادامه دهند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم اظهار داشت: با افتتاح خوابگاه پسرانه موقوفه در این دانشگاه ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی ۳۰ درصد افزایش یافته است.

دکتر سید احمد معتمدی در مراسم افتتاح خوابگاه موقوفه دکتر حسین ناصرالاسلامی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: خوابگاه با ارزشی در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشجویان با استعداد از مناطق محروم در این دانشگاه تحصیل می کنند و یکی از برنامه‌های راهبردی دانشگاه افزایش امکانات رفاهی برای دانشجویان است.

وی ادامه داد: امروزه با کمک خیرین امکانات رفاهی دانشگاهی افزایش یافته و تاکنون چهار خوابگاه از سوی خیرین برای دانشجویان صنعتی امیرکبیر ساخته شده است، دو خوابگاه مربوط به سال‌های گذشته بوده و یک خوابگاه با کمک خیرین بازسازی شده و چهارمین خوابگاه امروز افتتاح شده است.

دکتر معتمدی گفت: با توجه به حمایت‌های خیرین هم اکنون خوابگاه رتبه ۴ و ۵ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر وجود ندارد و همه خوابگاه‌های این دانشگاه در رتبه‌های ۱ تا ۳ قرار دارند.

وی با بیان اینکه با افتتاح این خوابگاه موقوفه ۳۰ درصد ظرفیت خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزایش یافته است گفت: این خوابگاه با کیفیت خوبی ساخته شده و نزدیک دانشگاه است و امکانات حمل و نقل عمومی برای دانشجویان فراهم شده است امیدواریم با کمک خیرین ساخت خوابگاه‌های دانشجویی توسعه پیدا کند.

در پایان این نشست، لوح قدردانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از خدمات نیکوکار و خیّر آموزش عالی، دکتر حسین ناصر اسلامی توسط دکتر غفاری به وی اهدا شد.
س.س ۵۱/ س.ر ۶۲


( ۳ )