با دستور رییس جمهوری انجام شد؛

افتتاح بزرگترین برج فناوری کشور در استان کرمانشاه

تعداد بازدید:۶۰۵
برج فناوری جهاد دانشگاهی در استان کرمانشاه که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری احداث شده است، به عنوان گام جدید این نهاد برای توسعه اکوسیستم نوآوری در غرب کشور؛ امروز با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.
افتتاح بزرگترین برج فناوری کشور در استان کرمانشاه

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمانشاه، در هفتاد و ششمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، آیین افتتاحیه برج فناوری کرمانشاه به عنوان بزرگترین برج فناوری کشور و نماد فناوری غرب ایران، طی ارتباط تصویری با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و با سفر دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی کشور به استان کرمانشاه و حضور مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و دیگر مقامات استانی دوشنبه امروز (۷ تیرماه ۱۴۰۰) برگزار شد.

دکتر روحانی با ابراز خشنودی از راه اندازی برج های فناوری و کارخانه‌های نوآوری در سطح کشور گفت: امیدوارم این برج برای تمام شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارت آپ‌های غرب کشور مفید باشد.

دکتر ستاری از برج فناوری کرمانشاه به عنوان مکانی برای کمک به استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان و فناور در این استان نام برد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه برج فناوری و کارخانه نوآوری کرمانشاه توسط جهاددانشگاهی و با همکاری استانداری راه اندازی شده است، گفت: این برج فناوری به نوعی شاخص ترین ساختمان شهر است و با توجه به کمبود فضای استارت آپ ها در کرمانشاه می تواند مکانی برای گسترش فعالیت آنها باشد.

گفتنی است، عملیات اجرایی ساخت این برج فناوری توسط جهاددانشگاهی کرمانشاه در راستای تامین فضای اداری، آزمایشگاهی و نمایشگاهی واحدهای فناور درسال ۱۳۸۹ در ۱۶ طبقه و ۲۰ هزار متر مربع زیربنا آغاز شد.

در این برج، علاوه بر تامین فضای لازم جهت استقرار شرکت‌های دانش بنیان و فناور، فضای لازم برای حضور شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تخصصی، دفاتر انتقال فناوری دانشگاه‌ها، نهادهای مالی و سرمایه گذاری، شتاب دهنده ها و واحدهای تحقیق و توسعه صنایع بزرگ نیز فراهم شده است.

در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰ واحد فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه هستند که با بهره برداری از برج فناوری ۲۰ هزار متر مربع (۳۲۳ درصد) به فضاهای قابل واگذاری به واحد‌های فناور و دانش بنیان افزوده شده و فضای لازم برای استقرار ۱۱۰ شرکت فناور جدید فراهم می‌شود.

در کنار ۱۱۰ شرکت فناور و ایجاد فضاهای اشتراکی، مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، ستاد پارک علم و فناوری، موسسات رشد یافته، واحدهای فناور در مرحله ی پیش رشد و رشد، دفاتر کارگزاری و انتقال فناوری، موسسات مالی و صندوق های سرمایه گذار خطرپذیر و موسسات خدمات رسان به واحد های مستقر در این برج فناوری که در یکی از بهترین نقاط شهری به جهت دسترسی آسان به مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، سازمانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی ساخته شده مستقر می‌شوند و امید آن می‌رود که از این طریق گامی اساسی در توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری استان کرمانشاه برداشته شود.
س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵

 


( ۱ )