برگزاری کارگاه بین المللی مشترک شبکه پارک های علم و فناوری و بانک توسعه اسلامی در پارک علم و فناوری گیلان

۲۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۰ کد : ۶۲۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۶
کارگاه بین المللی آموزشی مشترک شبکه پارک های علم و فناوری و بانک توسعه اسلامی با عنوان «Key Parameters in Sicence Park Managment» با حضور روسای پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی عضو این شبکه برگزار...
کارگاه بین المللی آموزشی مشترک شبکه پارک های علم و فناوری و بانک توسعه اسلامی با عنوان
«Key Parameters in Sicence Park Managment» با حضور روسای پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی عضو این شبکه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این کارگاه در آستانه برگزاری دومین مجمع عمومی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی(INSTP)  با هدف هم‌افزایی و هم‌اندیشی روسای پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی و انتقال تجارب بین کشورها به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان در روز های27 و 28 آذرماه برگزار شد.
دبیرخانه شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی (INSTP)  که بر عهده پارک علم و فناوری گیلان می باشد، با همکاری و هماهنگی  بانک توسعه اسلامی و کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (کامستک)  کارگاه بین المللی آموزشی را با حضور روسای پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی برگزار کرده است.
در این دوره، دو مدرس از دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دانشگاه مهاتما گاندی هندوستان جهت ارائه مطالب در این کارگاه حضور داشتند. این کارگاه آموزشی در راستای بهبود و پیشرفت این سازمان ها و  اجرای برنامه پیشنهادی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی (INSTP) برای یک دوره دوساله و با موافقت کامستک و بانک توسعه اسلامی برگزار شده است.
از جمله وظایف اصلی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی ، معرفی تجربیات و علوم موجود در پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی ، هدف گذاری و دستیابی به فناوری های مورد نیاز برای توسعه پایدار، تبدیل پتانسیل‌های موجود به فرصت های همکاری از طریق مکانیسم پارک های علم و فناوری و برنامه ریزی و ارائه طرح برای افزایش مشارکت از طریق مکانیزم شبکه است.