رئیس پارک علم و فناوری استان خبر داد:

افتتاح برج فناوری کرمانشاه طی هفته آینده

تعداد بازدید:۵۹۷
رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه از افتتاح بزرگترین برج فناوری کشور طی هفته آینده در کرمانشاه خبر داد.
افتتاح برج فناوری کرمانشاه طی هفته آینده

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمانشاه، دکتر سیامک آزادی در حاشیه بازدید معاون وزیر علوم از واحدهای فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه، از افتتاح برج فناوری کرمانشاه در هفته آینده خبر داد و افزود: این برج در ۱۶ طبقه به ارتفاع ۸۰ متر و با مساحت ۲۰ هزار مترمربع احداث شده است.

آزادی از ظرفیت استقرار ۱۱۰ واحد فناور در این برج خبر داد و افزود: در حال حاضر تا طبقه پنجم برج پارتیشن بندی شده و آماده استقرار واحدهای فناور است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در کنار واحدهای فناور، مراکز نوآوری، شتاب‌دهنده، واحدهای آرندی صنایع بزرگ و … نیز در این برج مستقر می شوند.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه در تشریح فعالیت‌های پارک علم و فناوری کرمانشاه، با اشاره به شروع فعالیت این مجموعه از سال ۱۳۸۴ گفت: تاکنون ۶۶۸ واحد فناور تحت حمایت پارک قرار گرفته اند و در حال حاضر نیز ۲۵۳ شرکت تحت حمایت قرار دارند.

وی با اشاره به راه‌اندازی هفت مرکز رشد تحت حمایت پارک در استان گفت: از این تعداد دو مرکز رشد در کرمانشاه قرار داشته و در هریک از شهرستان های اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب، روانسر، کنگاور و سنقر و کلیایی نیز یک مرکز رشد فعالیت دارد.

آزادی میزان فروش محصول واحدهای فناور تحت حمایت پارک را در سال گذشته ۱۹۴ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: طی این مدت شرکت ها توانسته اند ۱۴ میلیون دلار نیز صادرات داشته باشند.

به گفته رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه هم اکنون ۱۸۵۵ نفر در واحدهای فناور تحت حمایت پارک فعالیت دارند.

آزادی با اشاره به وجود ۵۸ شرکت دانش بنیان در استان گفت: از این تعداد بالغ بر ۴۰ شرکت تحت حمایت پارک قرار دارند.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری کرمانشاه در کنار فعالیت‌های خود، داوری ثبت اختراعات را هم برعهده دارد، گفت: تاکنون ۵۶۷ اختراع در پارک داوری شده و سال گذشته نیز ۱۲۰ درخواست داوری ثبت اختراع داشته‌ایم.

رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه فضای در اختیار واحدهای فناور را ۶۱۹۳ مترمربع اعلام و تصریح کرد: با افتتاح برج فناوری کرمانشاه با مساحت ۲۰ هزار مترمربع، فضاهای در اختیار شرکت ها سه تا چهار برابر می شود.

وی در ادامه از ساخت و آماده سازی ۲۴ واحدکارگاهی جهت فعالیت های کارگاهی واحدهای فناور هم خبر داد و افزود: تاکنون ۱۷ کارگاه آماده شده و در اختیار واحدها قرار گرفته است.

وی افزود: هفت کارگاه باقی مانده نیز با اعتباراتی که از معاونت علمی ریاست جمهوری دریافت کرده ایم تا پایان تابستان افتتاح شده و به بهره برداری می رسد.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه همچنین از آماده سازی ۱۰۲ هکتار اراضی کشاورزی برای واگذاری به واحدهای فناور استان خبر داد و یادآور شد: از این میزان ۵۰ هکتار اراضی متعلق به جهاد دانشگاهی است که در اختیار پارک قرار داده شده است.

آزادی گفت: ۵۲ هکتار مابقی هم که در شهرستان صحنه قرار دارد اراضی منابع طبیعی است که توسط پارک علم و فناوری کرمانشاه خریداری شده و برای احداث گلخانه های هوشمند مستعد است.

وی به فعالیت‌های صندوق پژوهش و فناوری زاگرس هم اشاره کرد و افزود: سرمایه ثبت شده این صندوق هم اکنون ۶ میلیارد تومان است و طی ۹ ماه گذشته این صندوق هفت میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌ها پرداخت کرده است.

س.ر ۶۲ / ر. ب ۴۵